Gündem
  • 4.6.2023 18:34

Herkes Ankara'da içinden sel geçen bu daireyi konuşuyor.. 5 kişi zor kurtulmuş

Ankara'da etkili olan yağışlar, hayatı felç etti. Yağmur suları Yenimahalle İlçesi'ndeki 15 katlı bir apartmanın iki dairesini de şelaleye çevirdi. Her yağmurda evin su bastığını söyleyen apartman sakinleri tepki gösterdi: Yetkililer ne zaman önlem alacak?

Ankara'da hafta başından itibaren etkili olan sağanak yağış, hayatı felç etti. Cadde ve sokaklar göle döndü, birçok ev ve iş yerini su bastı araçlar yolda ilerleyemedi.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ!

Tedbirsizliği ve şehirdeki alt yapı yetersizliğinden dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a tepkiler çığ gibi büyürken tüm Türkiye'nin gözü Yenimahalle ilçesi Şentepe Kayalar Mahallesi'ndeki Abı Hayat Turkuaz Konutları'ndaki dairedeydi.

HER YAĞIŞTA AYNI MANZARA

15 katlı apartmanın eksi 1'inci katındaki 2 daireye yağmur nedeniyle pencerelerden giren sel suyu diğer taraftaki balkonlardan çıkabildi. Balkonlardan akan su şelaleyi andırırken aynı daireleri daha önce de 2 kez su bastığı, bu yüzden boş olduğu öğrenildi.

5 KİŞİ ZOR KURTULDU

Suyla dolan katın alt katında oturan Sosun Kahraman (70), su baskını sırasında 5 kişi evde olduklarını ve balkondan boşalan suyun bir kısmının evlerine girdini söyledi.

ARTIK ÖNLEM ALINSIN

Mağdur olduklarını söyleyen Sosun Kahraman, "Birden içeriye su girdi. Torunlarım 'Bizi dışarıya çıkarın' diye ağlamaya başladı, çok korktular. Ev su dolunca çocukları aldım yukarıya, dışarı çıktım. Ben eve geldiğimde her taraf su dolmuştu. Bu evi 3'üncü sel basışı, artık bir çözüme kavuşmalı. Yetkililer önlem almalı, biz evin içerisini yaptırsak yine aynısı oluyor" dedi.

ALTYAPI YETERSİZ...

 

Binada oturan Ahmet Eroğlu ise altyapı yetersizliğinden şikayet etti. "Burayı 3'üncü kez su basıyor. Buradaki olay tamamen sokağın kavisli olup, içerisinin su dolmasından kaynaklanıyor. Altyapı, mazgalları kaldırmadığı için bütün su bu sokağa doluyor. Sonra binanın içerisine doluyor. Su alan dairenin penceresi de kottan yarım metre aşağıda. Binaya ait bir daire. Can kaybı olmaması için o daire boş duruyor" dedi.

 

Güncellenme Tarihi : 4.6.2023 23:08

İLGİLİ HABERLER