Asayiş
  • 30.10.2008 13:32

HIRSIZLARLA POLİSLERİN FIKRA GİBİ DİYALOGLARI

Konya Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri yaptığı çalışmalarla bugüne kadar, suç üstü ya da teşebbüs aşamasında birçok hırsızlık zanlısı yakaladı.

Güvenlik güçlerini, söyledikleri yalanlarla yanıltmaya çalışan zanlıların yalanları ise, uzman sorgu ekipleri tarafından kısa sürede ortaya çıkarılıyor. Bu yüzden, mahkemelerde hırsızlıktan ceza alan sanıklar hakında, çoğu zaman ''yalan beyanda bulunmaktan'' da işlem yapılıyor.

-HIRSIZLARIN İLGİNÇ SAVUNMALARI-

Merkez Karatay ilçesindeki bir hırsızlık olayında, Dilek Y. ve kocası Nevzat Y, kızlarının düğün gününde gözaltına alındılar. Şüpheliler, kızlarının düğününü yapabilmek için hırsızlık yaptıklarını iddia etti.

Merkez Selçuklu ilçesinde bir kadının çantasını, kapkaç yöntemiyle çaldığı iddia edilen şüpheli Ali K. (22) kuyumculara pırlanta yüzük satmaya çalıştığı sırada gözaltına alındı. 14 Şubat Sevgililer Günü'nden bir gün önce gözaltına alınan zanlı ifadesinde, sevgilisine tek taş yüzük alabilmek için hırsızlık yaptığını söyledi.

Başka bir hırsızlık olayında, daha önce kaşar ve sucuk çaldığı öne sürülen Muammer Ü. (46), yine bir marketten aynı ürünleri çalarken güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Gözaltına alınan zanlının, ifadesinde, ''Markete girdiğimde kaşar çalmadan duramıyorum. Bunları hem yiyor hem satıyorum'' diyerek kendini savunmaya çalıştığı belirtildi.

-''ÇALINTI MALZEMELERİ HIRSIZLAR BİZİM EVE BIRAKMIŞ''-

Konya'da 1 ton çay hırsızlığına karıştığı öne sürülen Zeki Ü'nün de, yakalandığında polise, çay ocağı açabilmek için hırsızlık yaptığını söylediği bildirildi.

Bir yıl içinde çalıştığı iş yerinde iki kez hırsızlık olayına karıştığı tespit edilen İbrahim M, ''kredi kartı borcu'' nedeniyle hırsızlık yaptığını söyledi.

Bir marketin camını kırıp içerden sigara çalarken yakalanan bir zanlının ise savunmasında, ''Caddeden geçerken ayağım kaydı, marketin camına çarpınca marketin içine düştüm'' dediği bildirildi.

Bazı hırsızların da ''niye yaptın'' sorusu karşısında; camiden halı çalan bir kişinin ''Camiye hırsızlığa değil namaz kılmaya geldim'', apartmanın balkonunda yakalanan bir kişinin ''Binanın balkonuna bez almak için çıkmıştım'', marketten hırsızlıkla suçlanan bir zanlının da ''market hırsızı değil, ev hırsızıyım'', evinde çalıntı malzeme ele geçirilen bir kişinin de ''Çalıntı malzemeleri hırsızlar bizim eve bırakmış'' gibi cevaplar verdiği öğrenildi.

Güncellenme Tarihi : 15.5.2016 04:50

İLGİLİ HABERLER