Gündem
  • 29.1.2020 22:36

İmamoğlu'nun tatilinin günlük maliyeti dudak uçuklattı

İmamoğlu'nun devlet başkanlığı suitinde kaldığı ortaya çıktı! Günlük maliyeti dudak uçuklattı

Deprem bölgesinde poz verdikten sonra Palandöken'e geçen ve ultra lüks otelde tatil yapan CHP'li Ekrem İmamoğlu ve ailesinin, devlet başkanları ile başbakanların kaldığı suiti kiraladığı öğrenildi. İmamoğlu ve ailesinin günlük maaliyetinin 14 bin TL'yi geçtiği ortaya çıktı.

Ultra lüks otelde kalan İmamoğlu Ailesi'nin, devlet başkanları ve başbakanların kaldığı çok özel suitte kaldığı ortaya çıktı.

İmamoğlu çifti ve iki çocuk için günlük fiyatı 8 bin 700 lira olan Presidential Suit (Başkanlık suiti), iki koruma için günlük fiyatı 2 bin 900 lira olan Double (Çift kişilik standart oda) ve kızları ile bakıcı içinde günlük fiyatı 2 bin 500 lira olan Single (tek kişilik) oda tutulduğu öğrenildi. İmamoğlu ailesinin günlük konaklama masrafının 14 bin TL'yi geçtiği belirtildi.

25 Ocak günü otele giriş yapan Başkan İmamoğlu ve ailesinin, perşembe günü Erzurum'dan ayrılacağı öğrenildi.

Tepkilere rağmen tatilini sürdürüyor

Her kesimden gelen tüm tepki ve eleştirilere rağmen buradaki tatilini sürdüren Ekrem İmamoğlu ve ailesi, bugün kaldıkları otelde kahvaltı ettikten sonra saat 11.00 sıralarında çıktı. İmamoğlu Ailesi, kendilerini kapıda bekleyen beyaz minibüse binerek, gondol-liftlerin bulunduğu noktaya geldi. Burada bir süre minibüsün içeresinde bekleyen aile, daha sonra gondol-lifte yürüdü.

İmamoğlu kendi kayak takımlarını taşırken, eşi Dilek İmamoğlu'nun kayaklarını ise koruma taşıdı. Ekrem İmamoğlu'nun, kendisi ile fotoğraf çekilmek isteyenlere karşı mesafeli durduğu görüldü.

Tepkilere pişkin cevap

Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin "Tatil nasıl geçiyor?" sorusuna, "İyi bakın kendinize, sağ olun" karşılığını verdi. "Tepkilere karşı bir açıklamanız olacak mı?" sorusu üzerine de İmamoğlu, "Biz şu an spora çıkıyoruz, yürümek gibi görüşürüz." diyerek ailesi ile birlikte gondola yürüdü ve kayak yapmak üzere pistlere çıktı.

İmamoğlu Ailesi'nin, dün yaklaşık 6 saat pistlerde kaldığı, bugün de aynı şekilde zaman geçirmesinin beklendiği belirtildi.

 

Güncellenme Tarihi : 30.1.2020 12:10

İLGİLİ HABERLER