Gündem
  • 20.11.2020 17:02

İnanılmaz olay!.. Türkiye'den atlayan adam Lübnan'a düştü

Okuduklarınıza inanamayacaksınız! Akıllara durgunluk veren olay: Türkiye'den atladı, Lübnan'a düştü...

Son dakika haberi: Sabah saatlerinde Türkiye'nin Güney bölgesinden atlayış gerçekleştiren paraşütçü rüzgara kapıldı. Bir türü kontrolü sağlayamayan paraşütçü Lübnan'a iniş yaptı. Görenler şaşkınlıkla olan biteni izlerken, atlayış gerçekleştiren kişinin Mahmut Ertunç olduğu ortaya çıktı.

Son dakika: Okuduklarınıza inanamayacaksınız! Akıllara durgunluk veren olay: Türkiye'den atladı, Lübnan'a düştü...

Sabah saatlerinde rüzgar akımına kapılan Türk paraşütçü Mahmut Ertunç, Lübnan'da bulunan bir sahile iniş yapınca görenler hayretler içinde kaldı.

Lübnan polisi tarafından iniş yapan kişinin kimlik tespiti yapıldı. İngilizce konuşan paraşütçünün Mahmut Ertunç Türk olduğu anlaşıldı. Gözaltına alınan paraşütçü, Türkiye'nin güneyinde uçuş yaptığı sırada rüzgara kapıldığını ve rüzgarın sürüklemesi sonucunda Lübnan kıyılarına zorunlu iniş gerçekleştirdiğini söyledi.

Akıllara durgunluk veren olayla ilgili Lübnan tarafından soruşturma sürdürülürken Mahmut Ertunç'un durumu ile ilgili diplomatik görüşmelerin başlatıldığı öğrenildi.

Lübnan'da sabah saatlerinde Zahrani bölgesindeki sahile planör olarak adlandırılan motorlu bir paraşüt iniş yaptı. Türk olduğu öğrenilen paraşütçünün inişi sahilde toplananlar tarafından ilgiyle izlendi.

 

İLGİLİ HABERLER