Gündem
  • 11.7.2024 12:25

İngiliz gazeteci, Barış Alper'in bonservisini duyurdu!

Bu sezon performansıyla büyük beğeni toplayan Galatasaray'ın futbolcusu Barış Alper Yılmaz, transferin de gözdesi haline geldi.

Milli futbolcu için İngiliz devlerinin resmi teklif yapmaya hazırlandığı belirtilirken Liverpool'un yeni teknik direktörü Arne Slot'un Barış Alper Yılmaz'ı Feyenoord'da çalıştığı dönemdem beri yakından takip ettiği ifade edildi.

İngiliz gazeteci Graeme Bailey, Rousing The Kop'a verdiği demeçte; Liverpool'un Barış Alper Yılmaz'ı Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yakın mercek altına aldığını söyledi. Bailey, "Yılmaz çok büyük bir yetenek, Premier Lig ve Avrupa'nın gözünü diktiği gerçek bir oyuncu, bu yüzden ona bakmaları şaşırtıcı değil." dedi.

"Şu anda Liverpool'un onu izlediğini biliyoruz"

Graeme Bailey, Arne slot'un daha önce Feyenoord için Barış Alper Yılmaz'ı incelemeye aldığını ve Hollandalı teknik adamın Liverpool için de Barış Alper ismine sıcak baktığını söyledi. Bailey, "Şu anda Liverpool'un onu izlediğini biliyoruz ve buna Avrupa Futbol Şampiyonası da dahil. Gözümüzün üzerinde olması gereken bir oyuncu." ifadelerini kullandı.

Liverpool'dan 30 milyon Euro

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Liverpool'un Barış Alper Yılmaz'ı 25 milyon sterlin (30 milyon euro) bedelle transfer etmek istediği belirtildi. Öte yandan 24 yaşındaki oyuncuyu Manchester United ve Tottenham da yakından takip ediyor.

Galatasaray'da geçtiğimiz sezon tüm kulvarlarda 55 maçta görev yapan Barış Alper 7 gol, 12 asistlik performans gösterdi.

Güncellenme Tarihi : 11.7.2024 12:27

İLGİLİ HABERLER