Gündem
  • 12.6.2014 13:23

İngiltere'de belediye Türk'e emanet

Aslen Kahramanmaraş Elbistanlı olan ve 15 yıldan uzun süreden bu yana İngiltere'de yaşayan Ali Bakır, bu görevi 1 yıl sürdürecek ve Enfield Belediyesi'ni dışarda temsil edecek. İlk kez 2010 yılında belediye meclisine giren ve 22 Mayıs seçimlerinde Upper Edmonton Bölgesi'ni temsilen yeniden seçilme başarısı gösteren Ali Bakır Başkanlık görevini düzenlenen bir törenle devraldı.

Görevi bir önceki başkan Chaudhury Anwar'dan devralan Bakır, belediye meclisi toplantılarına başkanlık edecek. Enfield Belediye Meclisi'nde düzenlenen törene aralarında Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar, eşi Ayşegül Yorulmazlar, Haringey Belediye meclis üyeleri Ali Gül Özbek ve Ali Demirci, Haringey Esnaf Derneği Başkanı Şefik Mehmet'in de bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. Bakır'ın eşi ve çocukları ile dostları da törende hazır bulundu.

Konuklar arasında modacı Serap Polard, Sofra Lokantalarının sahibi Hüseyin Özer, Olay gazetesinin sahibi Nural Ezel ve çok sayıda gazeteci dikkat çekti. Enfield yeni Belediye Başkanı Ali Bakır, oğlu Berdan Bakır'ı görevinde kendine yardımcı olarak atadı.
Faruk ZABCI/LONDRA, (DHA)

İLGİLİ HABERLER