Gündem
  • 28.9.2023 18:00

İstanbul'da korkunç patlama.. 2 ölü 4 yaralı

İstanbul Şirinevler'de bir binada patlama meydana geldi. Doğalgaz kaynaklı olduğu belirtilen patlamada olay yerine çok sayıda sevk edildi. Patlamada 2 kişi hayatını kaybederken 4 kişi yaralandı. Patlamaya ilişkin Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.
İstanbul Bahçelievler'e bağlı Şirinevler semtinde bir apartman dairesinde patlama meydan geldi. Doğal gaz kaynaklı olduğu belirtilen patlamada yaralılar için olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Patlamada 2 kişi hayatını kaybetti.

İSTANBUL VALİSİ GÜL'DEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Davut Gül, yaptığı açıklamada, "Binanın 5. katında ilk belirlemelere göre doğal gaz kaynaklı bir patlama. Evde yaşayanlardan biri vefat etti. 1'i ağır 5 yaralımız var. Yangını itfaiyemiz söndürdü. Bina sakinleri uygun yerlere tahliye edildi. vefat eden hemşerimize rahmet diliyoruz. İlk belirlemelere göre yaralılar aynı evden. Mutfak kısmında meydana gelmiş patlama. Doğal gazdan kaynaklı olduğu düşünülüyor." dedi.

Vali Gül'ün açıklamalarının ardından patlamada can kabı 2'ye yükseldi.

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, "1 vatandaşımızın rahmetli olduğu, 2 yaralı bilgisi geldi. Ben de duydum, büyük bir ses geldi. 1 kilometre öteye kadar ses geldi. Sesi ben de duydum, odamdaydım. Üzücü bir olay, büyük geçmiş olsun diyorum." dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin soruşturma başlattı. Olay yeri incelemesi ve delil tespit çalışmaları için nöbetçi savcı olay yerine geçti. 

"DUMANLAR GÖKYÜZÜNÜ KAPLADI"

CNN TÜRK muhabiri Emel Telli, "Dumanlar gökyüzünü kaplamış durumda. 4-5 katlı bir binada meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi geldi. Görüntüler vatandaşlar tarafından anbean kayda alındı. Patlamanın olduğu kat tamamen yıkılmış durumda. Patlama doğal gaz kaynaklı." ifadelerini kullandı.

Patlamanın şiddetiyle sokaktaki binaların pencerelerinin kırıldığı görüldü.

BAKAN YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Yerlikaya, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa diledi.

 

İstanbulda bir binada patlama: 2 can kaybı, 4 yaralı Sokak savaş alanına döndü
 

İstanbulda bir binada patlama: 2 can kaybı, 4 yaralı Sokak savaş alanına döndü

Güncellenme Tarihi : 28.9.2023 18:24

İLGİLİ HABERLER