Gündem
  • 29.4.2006 00:09

İŞTE HAFTANIN FİLMLERİ...

'Inside Man'

Yönetmen Spike Lee'nin imzasını taşıyan filmde iyi planlanmış bir banka soygununun gizemi temelinde, iktidar ve güç gibi olguların cazibesi, hırs ve ihtirasın çirkinliği keşfe çıkılır.
 
Senaryosunu Russell Gewirtz’in yazdığı filmin yapımcılığını Brian Grazer'in gerçekleştirdiği filmde Denzel Washington, Clive Owen, Jodie Foster, Christopher Plummer, Willem Dafoe ve Chiwetel Ejiofor rol alıyor.
 
Lee ile Washington'ın birlikte çalıştığı dördüncü film olan 'Inside Man', bağımsız yapımlar ile tanınan yönetmenin ilk büyük ticari stüdyo filmi olma unvanını da taşıyor.
 
Al Pacino 'Kirli Para'da
 
D.J. Caruso'nun yönettiği 'Kirli Para'da Al Pacino, Matthew McConaughey ve Rene Russo rol alıyor.
 
Film, yüksek bahisçilerin yazı-tura atılarak servetlerin kazanıldığı ya da kaybedildiği adrenalin yüklü dünyasında geçiyor.
 
Seltzer'den 'Date Movie'
 
Yönetmen Aaron Seltzer'in imzasını taşıyan 'Date Movie'de Alyson Hannigan, Adam Campbell ve Jennifer Coolidge rol alıyor.
 
Romantik-komedi türündeki filmin ana karakteri olan Julia Jones, Julia Roberts ve Bridget Jones isimlerinden türetilmiş bir karakter.
 
Aşk filmi sevenlerin tanıyacağı bir kişiliğe dönüştürülen Julia Jones, hayallerinin erkeğini bulur ama ebeveynleri bu adamdan nefret ederler.
 
Dram türündeki 'Guantanamo Yolu'
 
Michael Winterbottom ve Mat Whitecross'un yönettiği 'Guantanamo Yolu'nda Riz Ahmed, Ruhel Ahmed, Ewan Bailey rol alıyor.
 
Michael Winterbottom’ın 56'ncı Berlin Film Festivali’nde 'Gümüş Ayı'ödülünü alan yarı belgesel, yarı kurmaca filmi, politik sinemanın etkileyici örneklerinden biri olarak değerlendiriliyor.
 
Film, 10 eylül 2001’de İngiltere’deki evlerinden ayrılan Pakistan asıllı İngiliz vatandaşı üç Müslüman genç Ruhel, Şefik ve Asıf’ın öyküsünü aktarıyor.
 
Yolculuğun tek amacı annesinin seçtiği kızla evlenecek olan Asıf’ın düğününe katılmaktır.
 
Fontaine'den 'Hayatım Ellerinde'
 
Yönetmenliğini Anne Fontaine'in yaptığı 'Hayatım Ellerinde' adlı filmde Benoit Poelvoorde, Isabelle Carré, Jonathan Zaccai rol alıyor.
 
Dram türündeki filmde 30 yaşındaki Claire Gautier, bir sigorta şirketinin doğal afetler departmanında çalışmaktadır. Kocası Fabrice ve küçük kızı Pauline ile birlikte sıradan bir hayat sürmektedir.
 
Claire, bir gün kendine bir su baskınından kaynaklanan bir hasarla ilgili danışmaya gelen veteriner Laurent Kessler’le tanışır. Bu, aşk ve korku dolu bir hikayenin başlangıcı olur.
 
Wong imzalı 'Son Durak III'
 
Yönetmen James Wong'un imzasını taşıyan 'Son Durak III'te, Mary Elizabeth Winstead, Ryan Merriman, Alexz Johnson rol alıyor.
 
Korku-gerilim türündeki filmde son sınıf öğrencisi Wendy, arkadaşlarıyla birlikte bir lunaparkta düzenlenen mezuniyet gecesine katıldığında, bunun hayatının en mutlu gecelerinden biri olacağını düşünmektedir.
 
Ancak tam hız trenine binerlerken Wendy bir anda tedirginleşir ve hız treninin kendi ve arkadaşları için bir ölüm kapanına dönüştüğü hayalini görür.

/CNN Türk

Güncellenme Tarihi : 25.3.2016 06:37

İLGİLİ HABERLER