Spor
  • 28.8.2023 00:48

İşte Yunus Akgün'ün Leicester City sözleşmesindeki opsiyon maddeleri

Yunus Akgün'ün sözleşme detayları ortaya çıktı
Galatasaray'ın Championship ekiplerinden Leicester City'ye kiraladığı Yunus Akgün'ün sözleşnme detayları ortaya çıktı. tvnet'te yayılanan 4x4 Futbol programına katılan Yunus Akgün'ün menajeri Necdet Ergezen konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray, altyapıdan yetiştirdiği Yunus Akgün'ü Championship ekiplerinden Leicester City'e şarta bağlı opsiyonlu olarak kiraladı. Sarı kırmızılılar kiralama ücreti olarak 500 bin Euro alacak.


Yunus Akgün'ün menajeri Necdet Ergezen, oyuncunun sözleşme detaylarını tvnet'te yayınlanan 4x4 Futbol programında açıkladı.

Sözleşme detayları belli oldu
"Leicester City'in Yunus özelinde hem satın alma opsiyonu hem de satın alma zorunluluğu olan iki yönlü bir kontratı var. Satın alma opsiyonu belli bir zorunluluğu olmadan, Leicester City kulübünün belirli bir tarihe kadar oyuncu ile ilgili kararı verdikten sonra 8 milyon euro'luk bir satın alma opsiyonu var. Satın alma zorunluluğu kısmı ise Leicester City, Premier Lig'e çıkarsa ve oyuncu 25 maç (dakika sınırı yok) ilk 11 oynarsa zorunluluk devreye girer. O zamanda ödenecek bedel 9 milyon euro oluyor."

Güncellenme Tarihi : 28.8.2023 00:51

İLGİLİ HABERLER