Gündem
  • 27.6.2023 20:05

İYİ PARTİ Merdan Yanardağ için suç duyurusunda bulundu.. Her alçaklığın savunucusu

 

Gazeteci Merdan Yanardağ, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'a ilişkin açıklamaları sebebiyle gözaltına alınmasının ardından tutuklandı. Cumhuriyet TV yayınına konuk olan Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Miyase İlknur, İYİ Parti'nin Yanardağ'ı hedef gösterdiğini ifade etti ve "Demek ki AKP'den farkları yokmuş" dedi.

İYİ Parti ilk günden itibaren Merdan'ı çarmıha gerdi. Yargıç kararını vermeden İYİ Parti kararını verdi, muhbirlik görevini de bedava üstlendi. Tamam İYİ Parti masadan kalktığında Merdan onları çok ağır eleştirmiş olabilir ama hani demokratik rejimi hedefliyorlardı? Herkes sizin gibi düşünmek zorunda mı? Bizim gibi demokrat çevrelerde İYİ Parti'nin pek çok söylemi tüyleri diken diken ediyor. Demek ki sizin de AKP'den farkınız yokmuş" ifadelerini kullandı. 

İYİ PARTİLİ MÜSAVAT DERVİŞOĞLU MERDAN'IN YÜZÜNÜ SÖYLEDİ.. SEN HER TÜRLÜ ALÇAKLIĞIN HAMİSİSİN

Merdan Yanardağ'ın tutuklanması büyük tepki çekerken, İYİ Partili bazı isimlerin Merdan Yanardağ'ı hedef gösterdiği açıklamaları yeniden gündeme geldi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "TELE 1 televizyonunda yayınlanan bir programda Teröristbaşı Öcalan’a tecritin kaldırılması yönünde yapılan değerlendirmeler sebebiyle İYİ Parti Sözcüsü olarak söz konusu kanalın hiçbir yayın davetine icabet etmeyeceğimi kamuoyuna saygılarımla arz ederim" ifadelerini kullanmıştı.

İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan da, "Senin ve senin gibi boş konuşan söz de muhalif görünümlüler muhalefete en büyük zararı verdi. Artık bir sussanız.. Sana Hain Apo sevecenliğinle mutluluklar.." demişti.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker ise "Bugün; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına giderek sözde gazeteci Merdan Yanardağ’ın suçu ve suçluyu övme, terörist başı, bebek katili Öcalan’ı överek terör örgütü propagandası yapma suçlarını işlediğine yönelik savcılığa suç duyurusunda bulundum" demişti.

Güncellenme Tarihi : 27.6.2023 20:19

İLGİLİ HABERLER