Gündem
  • 19.9.2023 02:00

İYİ Parti'den bomba açıklama.. AK Parti MHP blokuyla ittifak kurabiliriz

İYİ Partili Nebi Hatipoğlu'ndan yerel seçim çıkışı: CHP ile sıkıntı yaşadık, AK Parti ile ittifak olabilir
CHP ile İYİ Parti arasında karşılıklı yerel seçim restleşmeleri devam ederken İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu'ndan dikkat çeken bir çıkış geldi. Partisinin Eskişehir'de CHP ile ittifak yapmasını doğru bulmayan Hatipoğlu, "Bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP olabilir." dedi.

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından koalisyon masası darmadağın oldu. Önümüzdeki yerel seçimler için muhalefette yeni krizler patlak vermeye başladı. İYİ Parti, yerel seçimler için 81 ilde kendi adayını çıkarmaya hazırlanırken CHP'de ittifaksız seçim formülleri üzerine çalışmalar yürütülüyor.

İYİ Partili Nebi Hatipoğlu’ndan yerel seçim çıkışı: CHP ile sıkıntı yaşadık, AK Parti ile ittifak olabilir

"CHP'Lİ ARKADAŞLARDAN CİDDİ SIKINTILAR YAŞADIK"

Tüm bu krizler sürerken İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu'ndan ittifak ile ilgili çarpıcı bir açıklama geldi. İYİ Partili Hatipoğlu, katıldığı bir televizyon programında CHP ile kurulan ittifaktan büyük sıkıntı çektiklerini belirterek "Biz Eskişehir'de de diğer illerde de seçim döneminde beraber ittifak yaptığımız CHP'li arkadaşlardan ciddi sıkıntılar yaşadık." dedi.

"CHP İLE İTTİFAK YAPILMASI TARAFTARI DEĞİLİM"

Hatipoğlu, "Mesela Eskişehir'de 'İYİ Parti milletvekili çıkaramıyor oyunuz boşuna gitmesin gelin CHP'ye oyunuz verin' diye çalışmalar yapılmış. Ben kesinlikle Eskişehir'de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim." değerlendirmesinde bulundu.

"AK PARTİ İLE İTTİFAK OLABİLİR"

Sağ bir parti ile ittifak yapabileceklerini sözlerine ekleyen Hatipoğlu, "Ama tabii ki bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet Partisi olabilir." şeklinde konuştu.

İTTİFAK AKŞENER İLE GÖRÜŞÜLDÜ MÜ?

"AK Parti-MHP ile iş birliği" konusunun Meral Akşener ile görüşülüp görüşülmediği sorusuna da yanıt veren Hatipoğlu, "Sayın Genel Başkanla dönem dönem bir araya geliyoruz ama bunun üzerinde çok fazla durmadık. Çünkü zaten aşikâr olan bir konunun tekrar tekrar gündeme gelmesi tartışılması bana enteresan geliyor.

Türkiye'de böyle şeyler olabiliyor ise biz aynı tabandan olan partiler neden bir araya gelemiyoruz? Ben olsun diye söylemiyorum ama olmasını dillendirdiğim zaman insanlar neden bu kadar alınıyor veya tepki veriyor?" ifadelerini kullandı.

"AK PARTİ-MHP DESTEKLENEBİLİR"

İYİ Partili Hatipoğlu, geçtiğimiz aylarda da CHP ile yapılan ittifakın partisine zarar verdiğini söylemiş ve "Bence Eskişehir'de mesela AK Parti-MHP desteklenebilir. Sonuç tartışmasız galibiyet olacaktır ve Eskişehir için de hayırlısı budur." açıklamasında bulunmuştu.

Güncellenme Tarihi : 19.9.2023 20:32

İLGİLİ HABERLER