Gündem
  • 6.12.2022 17:53

İYİ Partili Örs yoğun bakımda.. AK Partili özür dilemeyeceğini açıkladı

İyi Partili Örs'ün yoğun bakımda tedavisinin devam ettiği ve uyutulduğu açıklanmıştı.

İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ün yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, "Genel Kurul’da zaman zaman böyle şeyler olur, özür dilemeyeceğim" dedi.

Son dakika... Mecliste tansiyon yükseldi AK Parti Milletvekili Zafer Işık ile ve İYİ Partili vekil Hüseyin Örs arasında yumruklu kavga

Diken'den Bilal Çelik'e konuşan Işık, "Zaman zaman Gene Kurul’da böyle şeyler olur, özür dilemeyeceğim, grubumuz uygun görürse açıklama yapar" ifadesini kullandı. Işık, Örs’ün elektroşokla hayata döndürüldüğünün doğru olmadığını savundu.

Işık, söz konusu saldırının ‘olayın sıcaklığı’yla yaşandığını söyledi. İyi Parti grubunun ‘saldırması’ sonucu böyle bir ‘mukavemet’ gösterdiklerini söyleyen Işık, Örs’e vururken elinde bir cismin olmadığını ve yere düşerken yaralanmış olabileceğini belirtti.

Son dakika... Mecliste tansiyon yükseldi AK Parti Milletvekili Zafer Işık ile ve İYİ Partili vekil Hüseyin Örs arasında yumruklu kavga

Böyle bir olayın yaşanmasının kendisinin de istemediğini söyleyen AK Parti’li Işık, “Zaman zaman Gene Kurul’da böyle şeyler olur” diyerek kendini savundu. Işık, kendisinin kamuoyuna bir açıklama yapmayacağını AK Parti grubu ‘lüzum görürse’ açıklama yapılacağını söyledi.

NE OLMUŞTU?

TBMM Genel Kurulu’nda İyi Parti ve AKP milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıktı. AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün başına yumruk attı. Doktor milletvekillerinden İyi Partili Aylin Cesur, geçtiğimiz sene kalp pili takılan Örs'ün hayati tehlikesinin bulunduğunu ve uyutulduğunu açıkladı. Cesur, "Halk arasında kalp geri döndürülmesi olarak bilinen kardiyo şok tedavisi uygulandı"  dedi.

ETİKETLER

Güncellenme Tarihi : 6.12.2022 20:26

İLGİLİ HABERLER