Asayiş
  • 27.2.2015 16:42

Jammerli kuyumcu soyguncuları yakayı ele verdi

 

Gaziantep'te jammerli hırsızlar yakayı ele verdi Gaziantep,kuyumcu soygunu

Gaziantep'te jammerli hırsızlar yakayı ele verdi - Tıkla İzle

Edinilen bilgiye göre, Ocaklar Mahallesi 65. Sokak'ta bulunan bir kuyumcu dükkanı, gece saat 04.29’da soyulmak istendi. İki araçla kuyumcu dükkanının bulunduğu sokağa gelen 3 kişi, çevreyi kontrol ettikten sonra, yanlarında getirdikleri oksijen tüpüyle dükkanın arka kısmında bulunan ambarın kepengini açtı. Kilit kısmını söküp içeri giren şahıslar, ambar ile kuyumcu dükkanı arasındaki kapının kilidini de oksijen tüpüyle açarak içeri girdi.

JAMMERLE SİNYALİ KESTİLER

Yanlarında getirdikleri sinyal kesici jammer ile alarm sistemini de devre dışı bırakan ve sistemin kablolarını kesen şahıslar, güvenlik kameralarının yönlerini değiştirdikten sonra, altınların tutulduğu çelik kasayı oksijen tüpüyle açmak istedi.

ALARM SİSTEMİNİ KURAN FİRMA SAYESİNDE YAKALANDILAR

Şahıslar, alarm sistemini kuran firmanın, sinyalin kesildiğini ve GPRS sisteminden uyarı geldiğini fark etmesi üzerine kıskıvrak yakalandı. İş yerindeki alarm sisteminin sinyalinin kesildiğini fark eden firma, iş yeri sahibini arayıp bilgi vermek istedi. Telefona ulaşamayan firma yetkilileri, durumu polise bildirdi. Dükkanın etrafını saran polisler, iş yeri sahibi Mehmet Demir’e haber verdikten sonra kepenkleri açıp içeri girdi. Polisler dükkanda bulunan 2 kişiyi kıskıvrak yakalarken, 1 kişi ise olayda kullandıkları aracın içinde bulundu. Polis tarafından gözaltına alınan M.A.D., A.C. ve E.T., 25 Aralık Polis Merkezi'ne götürüldü.Polise teslim edilen zanlılar serbest bırakıldı. 

ZANLILAR KUYUMCUDAN DAVACI OLDU

Yaşanan olaylarla neye uğradığını şaşırdığını söyleyen iş yeri sahibi Mehmet Demir, "Bu dükkanlarımız 4 seferdir açılıyor. Artık biz ne yapacağımızı şaşırdık. Bize bir yardımcı olsunlar. Olay benim bildiğim kadarıyla, gelip bizim kepenkleri kesmişler. Alarm sistemini kesmişler. Kasayı oksijenle kesmişler. Telefon kesme sistemi elindeymiş, oksijen tüpü elindeymiş. Kapıları falan kesmişler. Yani adamlar tam uzmanca gelmişler. 3 tane araba yakaladık, 3 kişi yakalandı. Yani devletin artık buna bir el atması lazım. Geçen gün de 3 kişiyi aynen böyle yakaladım. Gittim emniyete teslim oldum. Geri o insanlar bizden davacı oldular. Bu insanlar bizi dövdü, taciz ettiler diye davacı oldular. Artık ben ne yapacağımı bilmiyorum. Bize gereken yardımları yapsınlar” dedi.

Hırsızlık girişiminden sonra olay yerine gelen ekipler, çevrede incelemede bulundu. Delilleri toplayan polisler, hırsızlık yapmakta kullanılan sinyal kesici jammer, oksijen tüpü, 2 adet piknik tüpü, levye ve eldivenleri alarak incelemek üzere emniyete götürdü.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

AYNI KUYUMCU 2 AY ÖNCE DOLANDIRILMAK İSTENDİ

Kuyumcu dükkanı daha önce ise 3 şahıs tarafından dolandırılmak istenmiş, sahte altın satmak isteyen 3 kişi, kuyumcunun dikkati sayesinde yakayı ele vermişti.

ŞİNASİ İNAN
 

 

Güncellenme Tarihi : 18.3.2016 21:53

İLGİLİ HABERLER