Asayiş
  • 29.10.2016 16:47

Kadın katili Türk sigara izmaritinden yakayı ele verdi

Almanya’nın Köln kentinde, 2007 yılında işlenen ve 8 yıl sonra, 2015 yılında bir sigara izmaritinden aydınlatılabilen cinayetin sanığı Enes A. (36) Eyalet Mahkemesi tarafından ömür boyu hapse çarptırıldı.

ALMANYA’da Supa Salad-Bar cinayeti olarak bilinen olayda restoran işletmecisi Anke Schaefer’i (24) öldürdüğü iddiasıyla sanık Enes A.’nın yargılanmasına 15 Eylül’de başlanmıştı. 28 Ekim’deki karar duruşmasında Savcı ömür boyu hapis istedi. Sanık avukatı savunmasında, Sanık Enes A.’nın olay günü maktul Anke Schaefer’i öldürme kastıyla hareket etmediğini, amacının bir miktar para almak olduğunu söyledi. Sanık avukatı ayrıca müvekkilinin, bağırması üzerine maktulü istemeden bıçakladığını ifade etti. Bu savunmadan sonra kararını açıklayan mahkeme heyeti sanığa ömür boyu hapis cezası verdi.

CESEDİNİ KARDEŞİ BULMUŞTU

Kamuoyunun yakından takip ettiği cinayet Köln’de 22 Temmuz 2007 tarihinde işlenmişti. Özel bir ekip kuran Köln polisi, cinayeti olay yerinde bulunan bir sigara izmaritinden 8 yıl sonra, 2015 yılı Kasım ayında aydınlatabildi. Yüzlerce delili ve ihbarı değerlendiren ve çok sayıda tanığı dinleyen polis sonunda, sigara izmaritindeki DNA’dan katil zanlısının, hırsızlık suçundan Hamburg cezaevinde yatan Enes A. olduğunu tespit etti. Bıçakla öldürülen genç kadının cesedi bir gün sonra kardeşi tarafından işyerinde bulunmuştu.

Güncellenme Tarihi : 29.10.2016 16:48

İLGİLİ HABERLER