Dünya
  • 27.9.2020 23:57

Karabağ'ın sözde lideri: Her yeri kaybettik

Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ'ın sözde Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan, güneyde işgal ettikleri tüm pozisyonları kaybettiklerini söyledi.

Ermenistan ordusunun saldırganlığı ile başlayan, Azerbaycan-Ermenistan hattındaki sıcak çatışma sürüyor. Azerbaycan ordusu hızla ilerken, Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ'ın sözde lideri  Arayik Harutyunyan'dan itiraf gibi açıklama geldi.

"AZERBAYCAN YALNIZ DEĞİL, TÜRKİYE DE VAR"

Harutyunyan, "Karabağ'ın güneyindeki tüm pozisyonları kaybettik. Düzinelerce ölümüz ve yarılarımız var. Azerbaycan F-16 ve Türk İHA Bayraktar kullanıyor. Azerbaycan yalnız değil, Türkiye de var" diye konuştu.

Türkiye de bize karşı savaşıyor. Türkiye'nin başlıca modern silahları ve cephaneleri - İHA'lar ve uçaklar - kullanılıyor. Paralı askerlerden veya diğer ülkelerden gönüllülerden bahsetmiyorum. Artsakh sadece Artsakh Savunma Ordusu'na dayanarak savaşıyor ve sadece Ermenistan'dan gönüllüler olabilir '' diyen Harutyunyan, Ermenistan Hükümeti'nin de sıkıyönetim ve seferberlik ilan etme kararı olduğunu sözlerine ekledi.

Artsakh Başkanı, Evet, bir pozisyon kaybettik, belki daha fazla kaybedeceğiz ama kesinlikle pozisyon da alacağız.

Güncellenme Tarihi : 28.9.2020 01:29

İLGİLİ HABERLER