Gündem
  • 30.10.2023 20:06

Katil İsrail TİKA'nın yaptığı Türk - Filistin hastanesini bombaladı

Filistin’in en büyük ve en modern eğitim ve araştırma hastanesi unvanına sahip olan 180 yataklı Türkiye - Filistin Dostluk Hastanesi’nin 2015 yılında inşaatı tamamlandı. Bugün de İsrail uçakları tarafından vuruldu

İsrail savaş uçakları Türk-Filistin Dostluk Hastanesi'ni bombaladı
Son dakika haberi... Gazze'de hizmet vermeye çalışan Türk-Filistin Dostluk Hastanesi, katil İsrail güçleri tarafından bombalandı. İsrail savaş uçaklarının saldırısı sonucu hastanenin üçüncü ve son katında ağır hasar oluştu.

TİKA - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı

Abluka ve bombardıman altındaki Gazze'de camiler, okullar, hastaneler vurulmaya devam ediyor. Dünyanın gözü önünde soykırama varan katliamlar yapan İsrail güçleri yine bir sağlık kurumunu hedef aldı.

Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi açılışa hazırlanıyor - TOKİ Haber

AĞIR HASARA YOL AÇTI

Gazze'deki sağlık idaresine ait Türk-Filistin Dostluk Hastanesi, İsrail savaş uçaklarının hastanenin üçüncü ve son katını bombalayarak ağır hasara yol açtığını bildirdi.

İSRAİL'İN GAZZE'YE SALDIRILARINDA SON DURUM

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e kapsamlı saldırı başlattı.

İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava saldırılarına başladı.

İsrailli yetkililer, Gazze'den düzenlenen saldırılarda 312'si asker 1400 İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin yaralandığını duyurdu.

8 BİNDEN FAZLA FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail saldırılarında 3 bin 457'si çocuk, 2 bin 136'sı kadın olmak üzere 8 bin 306 Filistinlinin öldürüldüğünü, 21 bin 48 kişinin yaralandığını bildirdi.

İşgal altındaki Batı Şeria'da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında ise 122 Filistinli öldü, yaklaşık 2 bin Filistinli yaralandı.

İsrail bombardımanında Gazze'de 35, Lübnan'da 1 gazeteci yaşamını yitirdi.

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'nde yoğun saldırıları nedeniyle bölgedeki sabit hat, cep telefonu ve internet iletişim hizmetleri durma noktasına geldi.

İsrail ordusu, 26 Ekim'de karadan sınırlı operasyonları genişletmeye başlayıp hava saldırının dozunu daha da artırdı.

Gazze'de binlerce yaralı ile sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi de İsrail ordusu tarafından hedef gösterildi.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana yaşanan çatışmalarda şu ana kadar 48 Hizbullah mensubu ile 4 İsrail askeri öldü.

Güncellenme Tarihi : 30.10.2023 20:20

İLGİLİ HABERLER