Gündem
  • 31.8.2011 09:33

'KAZALAR SEBEBİYLE BAYRAM İÇİMİZE SİNMİYOR'

Bayramlarda artan trafik kazalarında yaşanan ölümlerin herkesi üzdüğünü belirten Gül, "Dünden beri özellikle bayramı başka yerlerde yapmak için seyahat eden vatandaşlarımızdan çok trafik kazası yapanlar oldu. Gerçekten bayram da hiç içimize sinmiyor." dedi. Ardından şu çağrıyı yaptı: "Bir kez daha herkesin dikkatini çekmek istiyorum, lütfen seyahat edenler trafik kurallarına hep dikkat etsinler, dikkatli olsunlar. Bu bayramda kimseye acı çektirmesinler. Şu anda sayı çoğalmış vaziyette. Halbuki biraz dikkat edilse bunlar olmaz."

Abdullah Gül, bayram namazını Kocatepe Camii'nde kıldı. Namazın bitiminde cemaatle bayramlaştı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile camiden çıkan Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün iki bayram birden kutlandığını belirtti. Bayramın, bütün vatandaşlar için hayırlı olmasını, sağlık, sıhhat ve afiyet getirmesini diledi. Cumhurbaşkanı, şöyle devam etti: "Bugünler, hepimizin mutluluk günleridir. Bütün vatandaşlarımızın arasında sevginin, muhabbetin, kardeşliğin daha pekişmesine vesile olmasını özellikle temenni ediyorum. Bu vesileyle şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize ve şehit ailelerine de hep sahip çıkılması gerektiğini bütün vatandaşlarıma bir kez daha hatırlatmak istiyorum."

Gül, bir gazetecinin Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden 27 Nisan bildirisinin kaldırılmasına ilişkin sorusu üzerine ise, "Bayramda söylenecekleri herhalde söyledim, değil mi?" dedi. Gül, cami avlusunda kendisini bekleyen çocuklarla da bayramlaşarak, fotoğraf çektirdi.

İLGİLİ HABERLER