Gündem
  • 21.10.2008 20:44

KILIÇ: AK PARTİ İLE İLGİLİ KARAR PERŞEMBE GÜNÜ GÖNDERİLEBİLİR

ANKARA - Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, başörtüsünün üniversitelerde serbest bırakılmasına ilişkin Anayasa değişikliğinin iptal kararının gerekçesinin, en geç yarın Resmi Gazete'de yayımlanacağını bildirdi.
Kılıç, Anayasa Mahkemesinden ayrılırken gazetecilerin soruları üzerine, başörtüsünün üniversitelerde serbest bırakılmasına ilişkin Anayasa değişikliğinin iptal kararının gerekçesinin, bugün saat 17.00 itibarıyla yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildiğini bildirdi.
Gerekçeli kararın yarınki Resmi Gazete'de yayımlanabileceğini belirten Kılıç, kararın Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanıp yayımlanmayacağına ise Resmi Gazete'deki görevlilerin karar vereceğini söyledi. Kılıç, ''Ama en kötü ihtimalle yarın yayımlanır'' dedi.
Başka bir soru üzerine Kılıç, gerekçeli kararın ''40 küsur sayfa olduğunu'' ifade ederek, ''İki arkadaşın da muhalefeti var. Benimle beraber bir arkadaş daha var'' diye konuştu.
''AK Parti hakkındaki kapatma davasının gerekçeli kararının ne zaman yayımlanacağı'' sorusuna da Kılıç, ''Onu da muhtemelen en geç Perşembe günü göndereceğimizi tahmin ediyorum'' yanıtını verdi.

İLGİLİ HABERLER