Gündem
  • 30.5.2018 14:22

Kılıçdaroğlu mültecileri böyle kovdu

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay'ı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, " Suriye’de çatışma dönemi neredeyse bitti. Bu kardeşlerimizin artık kendi ülkelerine dönmeleri lazım." Dedi. Kılıçdaroğlu, eski konuşmaların da savaştan kaçan masumların ülkeye alınmasına karşı çıkmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir sorunumuz yok, onlarla. Ama Suriye’de çatışma dönemi neredeyse bitti. Bu kardeşlerimizin artık kendi ülkelerine dönmeleri lazım” dedi.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay’ı ziyaret eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Suriyeli kardeşlerimiz var. Suriye’deki iç çatışmadan kaçan ve ülkemize sığınan Suriyelilere elbette ki kucak açtık. Bir sorunumuz yok onlarla. Ama Suriye’de çatışma dönemi neredeyse bitti. Bu kardeşlerimizin artık kendi ülkelerine dönmeleri lazım. 30 milyar dolar onlar için para harcandı. Helali hoş olsun. Bu ülkenin fakiri, fukarası, zengini herkes, buna bir şeklide katkı verdi. Kendi ülkelerine dönmeleri gerekiyor” dedi.

Güncellenme Tarihi : 30.5.2018 14:26

İLGİLİ HABERLER