Gündem
  • 7.2.2023 23:26

Kılıçdaroğlu: "Zamanı geldiğinde konuşacağız"

Depremden etkilenen illerden biri olan Hatay'a giden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, üzgün olduklarını vurgulayarak birlik mesajı verdi..

Türkiye 6 Şubat sabahına büyük bir felaketle uyandı.

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğünde

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki korkunç deprem yaşandı.

Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Adıyaman ve Hatay gibi illerde hissedilen deprem, adeta yıkıma yol açtı.

Bir yandan çalışmalar sürerken bir yandan da siyasi parti liderleri deprem bölgesine ziyarette bulunuyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'nın ardından Hatay'a geçti..

Hatay'da basın açıklamasında bulunan Kılıçdaroğlu, tablonun ağır olduğuna dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

Gerçekten televizyonlara yansıyan görüntü verilen haberlerle sahada gördüğümüz gerçekler çok farklı. Çok daha ağır bir tabloyla karşı karşıyayız.  

Gördüğüm tablo şu, devletin kurumları aslında bürokratlar çalışmak istiyorlar ama önüne engeller konuluyor, farklı tercihler konuluyor ve bu devletin rahat nefes almasını engelliyor.

Hepimiz üzgünüz, hepimiz kızgınız. Sorun var, el birliğiyle çözmek istiyoruz. Ama sorunun çözülmesi için çözecek insanların önüne engel konulmaması lazım.

"Zamanı geldiğinde konuşacağız"

Söylenecek çok olduğunu ama zamanı geldiğinde söyleyeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Kararlılıyız, bu kentlerin tamamını ayağa kaldırmaya kararlılıyız. Beraber mücadele ettiğimiz zaman bunun sonucunu kesinlikle elde edeceğiz. Söylenecek çok şey var ama zamanı geldiğinde konuşacağız.

Güncellenme Tarihi : 7.2.2023 23:32

İLGİLİ HABERLER