Gündem
  • 30.3.2022 09:58

Kılıçdaroğlu'nun elektriği bedava vereceği 5 il HDP'nin kalesi çıktı

Kılıçdaroğlu'ndan çiftçilere seçim vaadi! Elektriği bedava vereceği 5 ili tek tek saydı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin grup toplantısında gerçekleştirdiği konuşmada "Hala sözümün arkasındayım" diyerek, iktidara gelmeleri halinde Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak'ta çiftçilere elektriği tamamen bedava verme vaadinde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, CHP'nin de içinde bulunduğu 6 siyasi parti liderinin ikinci kez bir araya geldiğini, toplumun tüm kesimlerinin orada temsil edildiğini söyledi.

BİLDİRİDEKİ 5 MESAJA AÇIKLIK GETİRDİ

Toplantının ardından yayımladıkları bildiride 5 temel mesajın bulunduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Birincisi, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'e geçiş sürecinin yol haritasını belirlemek üzere bir çalışma grubu oluşturduk. İkincisi, birlikteliğimizi bozmayı amaçlayan seçim kanunu üzerinde de görüştük. Hangi kanunu getirirlerse getirsinler anlamadıkları bir şey var; bu millet kararını verdi. Kanunu istediğiniz kadar değiştirin, sizi göndereceğiz. Allah'ın izniyle göndereceğiz, yolcu edeceğiz onları. Üçüncü olarak, hangi şartlarda olursa olsun milli iradeyi parlamentoya tam olarak yansıtmak üzere seçim güvenliğini sağlamak amacıyla bir çalışma grubu daha oluşturduk. Bizim görevimiz önlem almak. 6 lider bu konuda anlaştık. Sandık, seçim güvenliğini sağlayacağız. Dördüncü konu; 'Bizler Türkiye'yi karanlık günlerden çıkartma kararlılığı içerisindeyiz. Umutlarımız ve geleceğe olan inançlarımız Türkiye'nin sorunlarından çok da büyüktür' diyoruz. Beşinci konu, 'Hedefimiz istişare ile derin sorunlarımıza son vermek ve her bir vatandaşımızı insan onuruna yakışır bir yaşam ve refah standardına ulaştırmaktır' diyoruz. Bizim bireysel hiçbir beklentimiz yok. Hiçbirimiz devletin hazinesine el uzatma gibi bir niyet asla ve asla taşımadık ve taşımıyoruz. Devletin hazinesine el uzatanlardan da hep birlikte hesap soracağız" dedi.

5 İLDE ÇİFTÇİLERE BEDAVA ELEKTRİK
5 ildeki çiftçilere bedava elektrik sözü veren Kılıçdaroğlu, "Beş; tarımda ve enerjide Türkiye'yi dışa bağımlı hale getirdiler. Şeker karaborsaya düştü. Benim bildiğim şekerin karaborsaya düşmesi ikinci dünya harbinde olmuşsa olmuştur. Çiftçiye 211 milyar lira alacağını ödeyeceksin kardeşim. Şanlıurfa'da 'Buraya güneş tarlaları oluşturacağız, çiftçilere de elektriği bedava vereceğiz' dedim. Hala sözümün arkasındayım. Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak'ta çiftçilere elektriği tamamen bedava vereceğiz." dedi.

Güncellenme Tarihi : 30.3.2022 10:00

İLGİLİ HABERLER