Gündem
  • 25.11.2022 10:29

Kılıçdaroğlu'nun merakla beklenen 3 Kasım açıklaması bakın ne çıktı?

Tarih vermişti… Kılıçdaroğlu 3 Aralık’ta neyi açıklayacak

ABD ve İngiltere gezileri tepki çeken, daha önce "Londra tefecileri" dediği fon gruplarıyla görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sabredin 3 Aralık'a kadar. Çok güzel şeyler açıklayacağız. 3 Aralık'ı bekleyin geliyor gelmekte olan" ifadelerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasının ardından gözler o tarihe çevrildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, salı günkü partisinin grup toplantısında tepki çeken yurtdışı gezilerini savunmak için “ABD’ye ve İngiltere’ye gittim. Havuz medyasına baktım fırsatlar aradılar nasıl karalarız diye. Onlar ne yapabiliriz gezileri nasıl gölgeleriz arayış içindeydiler. Merak ettiler Genel Başkan neden gitti? Sabredin 3 Aralık’a kadar 3 Aralık’ta yeni vizyonu açıklayacağız. Türkiye’yi kriz zincirinden kurtaracağız. Çok güzel şeyler açıklayacağız sonsuza kadar krizi bitiren vizyon açıklayacağız. Krizler hayatımızda hep oldu. Sonsuza kadar bunu bitirmemiz lazım. Vizyonumuz hazır 3 Aralık. Ekiplerimiz hazır, yatırımcılarımız hazır, taze para da hazır. 3 Aralık’ı bekleyin geliyor gelmekte olan” demişti.

Show Haber’in haberine göre Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasından sonra gözler 3 Aralık tarihine çevrilmişken, kulis bilgilerine göre yapılacak açıklamanın detayları ortaya çıktı.

Kulislere yansıyan bilgilere göre Kılıçdaroğlu adaylık için bir açıklama yapmayacak ve “Türkiye’yi dünyanın teknoloji ve lojistik merkezi yapacağız” diyecek.

Kılıçdaroğlu, yurt dışındaki bilim insanlarına ‘dönün’, gençlere ise ‘gitmeyin’ çağrısı yapacak. Vizyonu hazırlayan özel ekipte ağırlık yerli ve yabancı akademisyenlerde. CHP Genel Başkanı, 3 Aralık’ta çok eleştirilen yurt dışı ziyaretlerini de gerekçelendirmiş olacak.

İLGİLİ HABERLER