Gündem
  • 30.10.2011 20:26

KONTEYNER KENTLER KURULACAK

(A.A) - Van Valisi Münir Karaloğlu, ''Bundan sonra da çadır kentleri artırıp, 45 gün, 2 ay içinde konteyner kentlerini oluşturarak vatandaşlarımızı konteynerlere almayı düşünüyoruz'' dedi.
Erciş ilçesindeki Kızılay'a ait Yenişehir çadırkentini ziyaret eden Karaloğlu, depremzedeleri dinledi. Karaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, halkın çadırkentlerde kalmasını tercih ettiklerini belirterek, buralarda toplu hizmetin daha kolay verildiğini ifade etti.
Yardım ekiplerinin vatandaşın evlerinin önündeki çadırlara gıda götürmekte zorlanabileceğine dikkati çeken Karaloğlu, şöyle konuştu:
''Burada aşevlerimiz, görevlilerimiz var. Buraya bakan bir mülki idare amirimiz var, burayı şu anda mülkiye baş müfettişi yönetiyor. Bundan sonra da çadır kentleri artırıp, 45 gün, 2 ay içinde konteyner kentlerini oluşturarak vatandaşlarımızı konteynerlere almayı düşünüyoruz. Vatandaşlarımız kışı orada geçirecek. Vatandaşlarımız buraları tercih ederse buralara yardımları, hizmeti daha rahat, koordineli şekilde verebiliriz.''

Güncellenme Tarihi : 23.3.2016 12:41

İLGİLİ HABERLER