Asayiş
  • 8.5.2013 11:02

Köpeğe ateş etti, komşu kadını vurdu

KONYA'da bahçesindeki tavuklarına saldıran köpeğe av tüfeğiyle ateş eden 70 yaşındaki Alaattin A., mısır tarlasını sulayan komşusu 39 yaşındaki Asuman Çakıcı'yı, sağ bacağından vurdu.

Olay, dün merkez Meram İlçesi Yayla Pınar Uhut Mahallesi Karatepe Sokak'ta meydana geldi. Alaattin A.'nın tek katlı müstakil evinin bahçesindeki kümeste beslediği tavukların bir kısmı daha önce bir köpek tarafından parçalandı. Alaattin A. dün yine bahçesine yaklaşan bir köpeği görünce tavuklarına saldıracağını düşünerek ruhsatsız av tüfeğiyle ateş açtı. Tüfekten çıkan saçmaların bir kısmı biraz ilerideki mısır tarlasını sulayan komşusu Asuman Çakıcı'nın sağ bacağında ispat etti. Hafif yaralanan Çakıcı, çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Alaattin A. da polis tarafından gözaltına alındı.

Çakıcı'nın tedaviye alındığı hastanede sağlık kontrolünden geçirilen Alaattin A., gazetecilerin 'Niçin ateş ettiniz?' sorusu üzerine, ''Köpeğe sıkmıştım, kadına değmiş. Bir şey yok'' dedi. Alaattin A.'nın ateş açtığı köpeğin ise öldüğü öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER