Gündem
  • 26.2.2018 08:26

Kürt şahinler Tugayı YPG'yi temizlemek için Afrin'e gidiyor

Terör örgütü YPG’nin yeni korkulu rüyası: Kürt Şahinleri!

Kürt Şahinleri Tugayı terör örgütü PYD ile mücadele etmek için Afrin’e gidiyor.

Kürt Şahinleri Tugayı ile ilgili görsel sonucu

AA'nın haberine göre, mensupları 'özel kuvvetler' eğitimi alarak teröristlerle savaşa hazırlanan Kürt Şahinleri Tugayı, yarın Afrin'e intikal edecek. Tugayın içindeki savaşçıların 400'ünü Kürt, 200'ünü Arap unsurların oluşturduğu bildirildi.

Kürt Şahinleri Tugayı ile ilgili görsel sonucu

'Kırmızı bereliler' olarak da bilinen tugayın, Afrin'deki kent merkezinin kuşatmasında ve meskun mahal savaşında yer alması bekleniyor.

KOMUTANLARI KÜRTÇE KONUŞMA YAPTI: BİZ AZEZ BÖLGESİNİN KÜRTLERİYİZ

Kürt Şahinleri Tugayı ile ilgili görsel sonucu

İntikal öncesi askerlerine Kürtçe hitab eden Kürt Şahinleri Tugayı'nın Genel Komutanı Hasan Abdullah Kulli, AA'nın aktardığına göre, "Biz, Azez bölgesinin Kürtleriyiz. Biz Hamza Tümeninin mensuplarıyız. İnşallah Afrin'e ulaşacağız. İnşallah  Afrin'deki halkımızı, PKK zulmünden kurtaracağız" dedi.

'AFRİN'İ PKK'DAN KURTARACAĞIMIZ GÜN UZAK DEĞİL'

Genel Komutan Yardımcısı Hüseyin Muhammed Nur da "Afrin'deki mazlum halkımızı, PKK'nın zulmüden kurtarmak için geldik. Vallahi, bu fakir halkımızı bu PKK'nın zorbalığından kurtarmak için geldik" ifadelerini kullandı. Nur, YPG'nin Afrin'deki  sivilleri zorla silah altına aldığını ileri sürerek, "İnşallah Afrin'i PKK'dan kurtaracağımız gün uzak değil. Allah'ın izniyle o gün yakındır" şeklinde konuştu.

Tugayın askeri komutanı Mahmut Ahmet Meşşo ise Afrin'i YPG ve YPJ'den kurtarmak için bölgeye geldiklerini savundu.

'SİYAH BERELİLER'İ ZEYTİN DALI HAREKATI'NDA YER ALIYOR

ÖSO'nun bileşenlerinden Hamza Tümeni, özel eğitimli unsurlardan oluşuyor. Grubun 'siyah bereli' militanları da Zeytin Dalı Harekatı'nda yer alıyor.

Güncellenme Tarihi : 26.2.2018 09:40

İLGİLİ HABERLER