Asayiş
  • 29.2.2016 12:08

Lüks cipli saldırgan pastaneyi böyle kurşunladı

Olay, geçtiğimiz cumartesi günü saat 06.00 sıralarında Kağıthane Gürsel Mahallesi’ndeki bir pastanede yaşandı. İddiaya göre, sabah saatlerinde iş yerine gelen çalışanlar hazırlıklarını tamamladıktan sonra müşterileri içeriye almaya başladı. Müşteriler içeride ve dışarıda oturduğu esnada pastanenin önüne beyaz renkli lüks bir cip yanaştı. Pastanenin önünde cipin yavaşladığını gören çalışan Zafer Saka, tezgahın arkasından dışarıya yöneldi. Tam bu sırada saldırgan içinde ve dışında müşteri olan pastaneye 3 el ateş ederek, hızlıca olay yerinden uzaklaştı. Saldırganın silahından çıkan kurşunlar tezgah camlarına ve mermere isabet ederken, şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Olayın gerçekleşmesinin ardından müşteriler ise can havliyle etrafa kaçışırken, bir müşteri ise olayın şokuyla adeta dondu kaldı. Korku dolu o anlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Çalışanların ihbarı üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik kameralarını inceleyerek cipin plakasını tespit etmeye çalıştı. Polis her yerde lüks cipli o saldırganı arıyor.

“BUNU YAPAN BENCE CEZASIZ KALMAMALI” 
Olay esnasında pastanede çalışan Zafer Saka, “Her zaman ki gibi saat 05.00’de pastaneyi açtık. İçeride oturan müşterilerimiz de varken bizde hazırlıklarımızı yapıyorduk, kapıya çıkanlar da oldu. Daha sonra beyaz bir lüks bir cip yanaştı. Bende müşteri sanarak yanına doğru geldiğimde ateş ettiğini anladım. Sonrasında eğilip kaldık. O esnada olayın şokuyla ne olduğunu anlayamadan dışarıya çıktığımız da cip köşeyi döndü. Bu yüzden plakasını falan alamadık. Araçta cipin şoförü 3 el ateş etti. Araçta sadece şoför vardı başka kimseyi göremedik. Ateş eden kişinin de yüzünü de maskeli olduğundan dolayı göremedik” dedi.

“BUGÜN AYAĞIMIZIN DİBİNE DÜŞTÜ YARIN KAFAMIZA DA GELEBİLİR” 
Daha önce böyle bir olay yaşanmadığını ifade eden Saka, “Herhangi bir kimseyle husumetimiz de yok. Kimin neden yapabileceğini düşünemiyoruz. Olay yaşandıktan sonra polisleri aradık, onlarda gereken neyse yaptılar. Zaten şu anda inceleniyor. Bunu yapanın yanına kar kalmasını istemiyoruz. Hani mermi ayağımın dibine düştü. Mermi ayağımın dibine düşmedi idi belki burada olmayacaktım. Bunu yapan bence cezasız kalmamalı. Bugün ayağımızın dibine düştü ama yarın kafamıza da gelebilir” dedi.

DOĞAN CAN CESUR

Güncellenme Tarihi : 18.3.2016 15:58

İLGİLİ HABERLER