Gündem
  • 6.7.2024 11:48

Mansur Yavaş: Ülkemiz bu haldeyse yolsuzluk ve israf yüzünden

ABB Başkanı Yavaş, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Köksal'ı makamında ziyaret etti. Burada konuşan Yavaş, iktidarın uyguladığı tasarruf tedbirlerine ilişkin belediye başkanlarının görevinin tasarruflu davranmak olduğunu belirterek "Ülkemiz bu hale geldiyse yolsuzluk ve israf yüzünden gelmiştir" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal'a ziyarette bulundu. Köksal, Yavaş'ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Afyonkarahisar Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, ileriki günlerde imzalanacak protokol ile kardeş belediye olacaklarını söyledi.

İktidarın uyguladığı tasarruf tedbirlerine ilişkin Yavaş, "Belediye başkanlarının görevi tasarruflu davranmaktır. Ülkemiz bu hale geldiyse yolsuzluk ve israf yüzünden gelmiştir" dedi.

Ziyarette bir basın mensubunun hükümetin uyguladığı tasarruf tedbirlerine ilişkin sorusu üzerine Başkan Yavaş, şunları söyledi:

- Tasarruf yapılması gereken bir şey. İhalelerimizi açık yapmak suretiyle ve kamuoyu ile harcadığımız her parayı kuruşuna kadar internet sayfasında açık şekilde vatandaşa hesap vererek bugüne kadar getirdik. Bizim hayali, hiçbir çılgın projemiz yoktu. Dolayısıyla bu tasarruf tedbirleri mutlaka bizi etkiledi ama sonuçta olumlu yönde etkileyecek. Bizi çok etkilemiyor ama başka belediyeleri ne kadar etkiliyor zaman içerisinde göreceğiz.

- Ama biraz aceleci çıktılar. Tasarruf ettirelim derken mesela Ankara'da zarar ettiğimiz konular da oldu. Belediye başkanlarının görevi tasarruflu davranmaktır. Ülkemiz bu hale geldiyse yolsuzluk ve israf yüzünden gelmiştir.

Güncellenme Tarihi : 6.7.2024 11:49

İLGİLİ HABERLER