Gündem
  • 21.10.2021 19:46

Mansur Yavaş'tan CHP'li vekile 45 milyon lira!

Ankara, CHP’nin yönetiminde olan büyükşehir belediyesi ile CHP’li milletvekilinin tohumluk buğday alışverişi ile çalkalanıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 10 bin 911 çiftçiye 9 bin ton buğday tohumu hibe edeceğini duyurdu. Ancak buğday tohumu CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un ortakları arasında bulunduğu “Trakya Tarım ve Veterinerlik Ticaret Ltd. Şti”den alındı. Bunun karşılığında firmaya 45 milyon lira ödendi.

Belediyeden 45 milyon liralık ihale alan CHP'li vekilin şirketi kendisini yalanladı

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun'un da ortakları arasında bulunduğu Trakya Tarım ve Veterinerlik Ticaret Ltd. Şti., CHP yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi ile imzalanan '45 milyon liralık anlaşma' iddialarını yalanladı. Söz konusu açıklamada yer alan fotoğraflarda ise buğday çuvallarının üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesinin ve şirketin logolarının işlendiği görüldü

CHP yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 11 bin çiftçiye 9 bin ton buğday tohumu hibe edeceğini açıkladı.

Buğday tohumunun ise, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un ortakları arasında bulunduğu Trakya Tarım ve Veterinerlik Ticaret Ltd. Şti.'den alındığı ve karşılığında ise firmaya 45 milyon lira ödendiği belirtildi.

Konuya ilişkin şirketten yapılan açıklamada, Aygun'un şirket ortaklarından olduğu doğrulanırken, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile herhangi bir anlaşma yapılmadığı kaydedildi.

CHP'Lİ VEKİLİN ŞİRKETİ KENDİ KENDİSİNİ YALANLADI

Şirketin sosyal medya hesabından yapılan 7 maddelik açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesi logolu çuvalların görüntüleri de yer aldı.

Şirketin kendi kendini yalanladığı açıklamada, "CHP Tekirdağ Milletvekili kurucu ortaklığı bulunan şirketimizin Ankara Büyükşehir Belediyesi ile herhangi bir anlaşması, resmi sözleşmesi yoktur. Vekilimizin de ortağı olduğu şirketimiz yüzde 100 yerli ve millidir." denildi.

 
 
 
 
YENİ ŞAFAK

İLGİLİ HABERLER