Gündem
  • 4.6.2023 18:37

Mehmet Şimşek'in Bakanlık haberi doğduğu köyde sevinçle karşılandı

Mehmet Şimşek'e yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Hazine ve Maliye Bakanlığı görevi verilmesi memleketi Batman'da doğup büyüdüğü köyde gurur vesilesi oldu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Çankaya Köşkü'nde dün yaptığı basın toplantısında, daha önce de bakanlık ve ekonomiden sorumlu başbakan yardımcılığı görevlerinde bulunan Mehmet Şimşek'in Hazine ve Maliye Bakanlığına getirildiğini açıklaması, Batman'ın Gercüş ilçesinin Arıca köyünde heyecanla karşılandı.

Şimşek'in doğduğu evde yaşayan ağabeyi ve yengesini ziyaret eden akrabaları yeni görevi zılgıt ve alkışlarla kutladı.

Şimşek'in yengesi Fasla Şimşek, aileye gelin olarak geldiğinde Şimşek'in 4 yaşında olduğunu, küçük yaştan bu yana kendisiyle bir arada olduklarını söyledi.

Şimşek, "Yanımda büyüdü. Onu çok seviyordum. Çok akıllı ve zekiydi. Tekrar bakanlık görevine gelmesiyle sevinçten dün hiç uyuyamadık. Bakan olduğu için herkes çok seviniyor. Sürekli telefon açıp tebrik edenler var" dedi.

"ÇOK SEVİNDİK VE GURUR DUYUYORUZ"

Şimşek'in yeğeni Abdulvahap Şimşek de yeni kabine açıklanırken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, amcasının ismini okuduğunda duygu dolu anlar yaşadıklarını belirtti.

Haberin köyde sevinçle karşılandığını dile getiren Şimşek, "Türkiye'nin dört bir yanından ve Avrupa'dan dostlarımız arayıp tebrik ediyor. Çok sevindik ve gurur duyuyoruz. Arıca köyünde amcamın doğduğu ve anılarının olduğu evdeyiz. Akrabalarımızla sevindik ve kucaklaştık. Cumhurbaşkanı'mız da kendisine olan güvenini tazeledi. Amcam bilgi birikimi ve donanımıyla ülkemize hizmet verecek. Türkiye'yi çok güzel günler bekliyor. Elinden gelen her şeyi yapacağına ve başaracağına inanıyoruz" diye konuştu.

Güncellenme Tarihi : 4.6.2023 18:38

İLGİLİ HABERLER