Asayiş
  • 31.8.2021 14:36

Metin ve Nejla Büyükşen cinayetinde işler karıştı

 Müge Anlı yeni sezona bomba gibi başladı! Büyükşen cinayetinde şok bir iddia ortaya atıldı "Yanımızdaydı"

Son dakika haberi: Türkiye, Müge Anlı'da gündeme gelen Büyükşen cinayetine kilitlendi! Katil zanlısı Afgan çoban hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Eski patronu canlı yayında anlattı. Müge Anlı yeni sezon startını verdi. Büyükşen cinayeti yeniden gündeme geldi. Canlı yayında ortaya atılan iddia ise herkesi şaşırttı.

Konya'nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesinde 3 Eylül 2018 günü meydana gelen olayda, 3 çocuk sahibi Metin ve Nejla Büyükşen çifti, evlerine giren kar maskeli saldırgan tarafından vurularak öldürüldü.

Gözaltına alınanlar arasında olayın azmettirici olduğu belirtilen Abdullah Başdemir, sevgilisi Esra Taş ile birlikte 5 kişi tutuklandı.

'HÜSEYİN'İ ÖLDÜRMEYE ÇALIŞMAM MANTIĞA AYKIRIDIR'

Abdullah Başdemir'in ifadesine SABAH ulaştı. İfadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirten Başdemir, şunları söyledi: Benim bu olayla ilgim bulunmamaktadır. Olay mantığa uymuyor. Kıskançlık nedeniyle Esra'nın eski sevgilisi Hüseyin'i öldürtmeye çalıştığım mantığa aykırıdır. Ben Hüseyin ile gittiğimiz kafeden tanışıyorum.Esra ile ayrıldıktan sonra Hüseyin ile saniyede karşılaştık. Tokalaşıp birlikte sohbet ettik. Hüseyin'e karşı herhangi bir husumetim olamaz. Esra Hüseyin'den ayrıldıktan sonra benimle olmaya başladı.

Son dakika: Müge Anlı yeni sezona bomba gibi başladı! Büyükşen cinayetinde şok bir iddia ortaya atıldı Yanımızdaydı

'ESRA'NIN ADINA HAT ÇIKARTIP ÇOBANLARA VERMİŞ'

Son yıllarda yanında Afgan ve Türk çobanlar çalıştırmaya başladığını da belirten Başdemir, bunların kısa süreli olarak yanında çalıştığını, yüksek ücretli bir teklif gelmesi durumunda oraya gittiklerini söyledi.

Abdullah Başdemir, cinayet için kendisine 100 bin Türk lirası teklif edildiğini söyleyen Alpaslan olarak bilinen Afgan uyruklu Abdulhamid Uzbek'in yanında iki farklı dönem çalıştığını başka yerden yüksek ücretli bir teklif gelince onun da işi bırakıp gittiğini söyledi.

Çobanlara kendi adlarına çıkardıkları hatları kullanmaları için verdiklerini de ifade eden Başdemir, bazen kendi adına bazen eşinin dostunun adına hat çıkarttığını aynı şekilde Esra adına da hatlar çıkartıp kullanmaları için Afganlılara verdiğini, Çoban sayısı azalınca hat ihtiyacı da azaldığını ve bu nedenle hatları kapattığını da sözlerine ekledi.

Katil zanlı Afgan çobanın eski patronları canlı yayına katıldı. İddialar ise herkesi şaşırttı.Afgan çobanın eski patronları şu ifadelerini kullandı: "Kesinlikle o yapmış olamaz. Zaten cinayet tarihinde yanımızdaydı. Kendisi iyi biri, zaten bir yere gitse anlarız. Çünkü koyunlar kaybolur. Cinayeti onun işlediğini düşünmüyoruz."


 

Güncellenme Tarihi : 31.8.2021 14:45

İLGİLİ HABERLER