Gündem
  • 28.3.2023 21:23

Mezarlığın ortasında dev çukur açıldı

Mezarlığın ortasındaki manzarayı görenler hayrete düştü! Yaklaşık 6 metre derinliğinde...

Görüntüler Sakarya'nın Kocaali ilçesinden. Mezarlıktaki 6 metre derinliğinde, 30 metre genişliğindeki obruk, görenleri hayrete düşürdü. İşte haberin ayrıntıları...

Mezarlığın ortasındaki manzarayı görenler hayrete düştü! Yaklaşık 6 metre derinliğinde...

Kocaali ilçesi Gümüşoluk Merkez Mezarlığı'nda daha önce hiç görülmemiş bir olay yaşandı. Mezarlığın içerisinde henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı derin bir obruk oluştu. Durumu fark eden ve şaşkına dönen vatandaşlar ise durumu mahalle muhtarı ile paylaştı.

Mezarlığın ortasındaki manzarayı görenler hayrete düştü! Yaklaşık 6 metre derinliğinde...

Konuya ilişkin yetkililer inceleme başlattı. Derinliği yaklaşık 6 metre, genişliği ise 30 metre civarında olan obruk bir mezarlığa da zarar verdi. Gümüşoluk Mahalle Muhtarı Bilal Hazar, bölgede ilk kez böyle bir obruk gördüklerini belirtti. Obruğun oluşma sebebi ise bölgede yapılacak çalışmaların ardından netlik kazanacak.

"BİR TANE MEZARIMIZ İÇERİYE KAYDI"

Bölgede ilk defa böyle bir obruk oluştuğuna değinen Mahalle Muhtarı Hazar, "Mezarlıkta oluşan obrukla alakalı İsmail Hakkı ağabeyimiz ve yanındakiler haber verdi. Biz de o zamanda Adapazarı merkezdeydik, daha sonrasında geldik baktık. Ve gerçekten baya afaki bir durum var burada.Bununla alakalı hemen Kocaali Mezarlıklar Müdürlüğü sorumlusu Cemal Şen ve Karasu Müdürü Mehmet Pehlivan'ı aradık. Mezarlıkla alakalı bir sıkıntı da oldu ne yazık ki bir tane mezarımız içeriye kaydı. Bununla alakalı onlarla da bir istişare yaptık ve daha sonra bunun araştırılması gerektiğini söyledik. Kocaali Belediyesi'ni bu konuyla alakalı bilgilendirdik. Ve konunun Büyükşehir Belediyesi'ne aktarıldığını öğrendik. Bölgeye gelecek jeoloji uzmanları bu konuyu yapacakları çalışma ile netleştirecek.

Güncellenme Tarihi : 29.3.2023 00:09

İLGİLİ HABERLER