Gündem
  • 4.12.2022 21:11

MHP BİM kavgasına mafyada karıştı..

MHP ile zincir market geriliminde yeni perde! ‘Tuttuğunuz köşe başları mezarınız olur…’ MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin zincir marketlerle ilgili açıklamasının ardından gerilimin dozu artıyor. Son olarak Bahçeli'nin 'kahramanımız' dediği, suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş Kürşat Yılmaz, BİM'in İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç'ı tehdit etti.

MHP'yle market zincirleri arasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin,  "FETÖ’yle irtibatları araştırılsın" çıkışıyla başlayan gerilim yeni bir boyut kazandı. Söz konusu gerilime, Behçeli'nin 'kahramanımız' dediği, suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş Kürşat Yılmaz da dahil oldu.

"TUTTUĞUNUZ KÖŞE BAŞLARI MEZARINIZ OLUR"

Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, BİM'in İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç'ı tehdit etti. Yılmaz açıklamasının bir bölümünde şunları kaydetti:

"BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç denen şahıs liderimizin açıklamalarını üstüne alıp çıkmış haddini aşan bir üslup, tavır ve tarzda açıklamalar yapmıştır. Seni ve senin gibi sıyırtmaları uyarıyorum; vatandaşı zor durumda bırakacaksınız liderler uyarınca da çıkıp kabadayılık yaparcasına açıklama yapacaksınız öyle mi; kime kimlere hangi güce güveniyorsanız bütün güvendiğiniz güçlerle hepinize diyorum; tuttuğunuz köşe başları mezarınız olur."

Recep Tayyip Erdoğan’ın stokçulukla suçlayıp '3 harfliler' diyerek hedef aldığı, BİM'in İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, Bahçeli'nin fahiş fiyatlarla ilgili söz konusu ifadelerine atıfta bulunarak açıklama yapmıştı.

Aykaç, "FETÖ örgütüyle bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler. Bu süreçte o bahsedilen zincir marketleri diye altını çizerek söylenen üç harfliler diye bizleri farklı yere koyan ve bunları koymaya çalışan ve Müslüman olduğunu iddia eden bu insanlara söyleyeceklerimiz var. Lütfen aynaya baksınlar. Kendilerini göreceklerdir. Bunların hepsinde bir art niyet vardır. Bir algı yönetimi vardır. Bunlara tüketicimiz hiçbir zaman karşılık vermemiştir" demişti.

İSTİFASINI İSTEDİLER

Şok Marketler Yönetim Kurulu, Aykaç’ın 30 Kasım 2022’deki konuşması nedeniyle bir açıklama yayımlamıştı. BİM patronunun istifaya davet edildiği metinde, Aykaç istifa edene kadar ŞOK’un toplantılara katılmayacağı ve alınan kararlara bağlı olmayacağı “Bu süreçte kendisi tarafından Şirketimizi ve Derneğimizi bağlayacak herhangi bir açıklama yapmamasını önemle rica ederiz” ifadeleriyle yer almıştı.

Güncellenme Tarihi : 5.12.2022 10:49

İLGİLİ HABERLER