Gündem
  • 29.2.2016 23:20

MHP'de iki il daha görevden alındı

MHP son dönemlerde bazı il ve ilçe yönetimlerini görevden alarak yerlerine yeni yönetimler atamıştı. Son olarak da Trabzon ve Sivas il yönetimlerini görevden aldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Nevşehir, Sivas, Trabzon il teşkilatlarının kapatıldığını, görevden alınan il başkanlarının yerine yeni yönetimlerin atandığını bildirdi.

Çetin yazılı bir açıklama yaparak Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşçı, Sivas İl Başkanı Ragıp Özkan ve Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli'nin görevden alındığını açıkladı.

Parti tüzüğünün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden, bu üç il teşkilatının, Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğün 34. maddesine göre kapatıldığını belirten Çetin, kararın bugün il başkanlıklarına ve valiliklere bildirildiğini de ifade etti. Çetin'in açıklamasına göre, daha önce kapatılan bazı il başkanlıklarına da yeni atamalar yapıldı.

Çetin, açıklamasında şunları kaydetti: "Tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereğince disiplin işlemleri de devam etmektedir. Kesin kararın verilmesi akabinde kamuoyu bilgilendirilecektir. İl başkanlığı sıfatını taşıyarak kurumumuzu mahkemeye veren Göksel Taşçı, Ragıp Özkan ve Muammer Demeli görevlerinden alınmıştır.

Nevşehir İl teşkilatında İlhan Kaya, Sivas il teşkilatında Turhan Eyinç, Trabzon il teşkilatında Nihat Birinci, Aksaray il teşkilatında Ramazan Kaşlı, Denizli il teşkilatında Cafer Birtürk, Kilis il teşkilatında Ahmet Saltan, Uşak il teşkilatında Muhterem Kuruçay, Bayburt il teşkilatında Bekir Kasap, Çorum il teşkilatında Mehmet Akif Aras, Elazığ il teşkilatında Oğuzhan Demir, Gümüşhane il teşkilatında Nadim Aydın, Kırklareli il teşkilatında Hakan Akten, Samsun il teşkilatında Taner Tekin, Tekirdağ il teşkilatında Ahmet Emin Yıldız, Tokat il teşkilatında Onur Çalışkan, Bilecik il teşkilatında Mehmet Karuk ve Çanakkale il teşkilatında Hakan Pınar başkanlığında yeni yönetimlerin ataması yapılmıştır. Hiçbir birimimiz kapalı olmamakla beraber yeni görev verdiğimiz arkadaşlarımız görevlerinin başında faaliyetlerine devam etmektedir."

İLGİLİ HABERLER