Gündem
  • 26.9.2013 00:28

MHP'den Bülent Arınç'a 'densizlik' cevabı!

MHP'li Semih Yalçın, AK Partili Bülent Arınç'ın MHP lideri Bahçeli hakkında densiz ifadesini kullanarak kendi densizliğini gösterdi ifadelerini kullandı.
MHP Genel Başkan Yardımcısı E. Semih Yalçın, "Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın büyük bir haddini bilmezlikle MHP lideri Devlet Bahçeli hakkında densiz ifadesini kullandığını" belirterek, "Yaşından başından utanmadan sokak adamı gibi ağzını Bozan Arınç'ı bu densizliğe ve ölçüsüzlüğe iten sebep bellidir. MHP, iktidarın PKK ve elebaşıyla ilişkilerini deşifre etmiş, AKP'nin ipliğini pazara çıkarmıştır" açıklamasında bulundu.
"KORO HALİNDE SALDIRMAYA BAŞLADILAR"
MHP'li Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada "AK Parti iktidarının PKK-BDP ikilisini memnun etmek için ileri demokrasi kisvesine büründürerek verdiği affedilmez tavizlerin karşısında kamuoyundan gelen olumsuz tepkilerin, hükümet çevrelerinde büyük rahatsızlığı yol açtığını" savundu. Bunun üzerine hükümet sözcülerinin derhal harekete geçerek "kamuoyu vicdanını yansıtan muhalefet partilerinin başında gelen MHP'ye koro halinde saldırmaya başladığını" anlatan Yalçın, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"HADDİNİ BİLMİYOR"
"Hükümet sözcülerinin MHP'yi hedef alan hücumlarına son örnek, Bursa'da düzenlediği basın toplantısında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın büyük bir haddini bilmezlikle MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli hakkında densiz ifadesini kullanması olmuştur.
"İSTEMEM, YAN CEBİME KOY"
MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, sözde demokratikleşme paketi hakkında "PKK'nın başarısı' değerlendirmesini yapmakta haklıdır. Çünkü paketin içinde ne varsa yıllardan beri bölücü örgütün ve onun parlamentodaki sözcülerinin talep ettiği hususlardır. PKK-BDP ikilisinin görünüşte bu paketi eleştirmesi ise danışıklı dövüştür ve "İstemem, yan cebime koy' türünden siyasi bir taktiktir.
"İKTİDAR SÖZCÜLERİ KİN KUSUYOR"
Bahçeli'nin hakikatleri kamuoyuyla paylaşması gayet doğaldır. Normal olmayan, MHP Liderinin haklı eleştirileri karşısında AKP sözcülerinin takındığı hoşgörüsüz, anti demokrat ve haşin tutumdur. Arınç başta olmak üzere bütün iktidar sözcülerinin ağzından nefret, kin ve garez damlamaktadır.
Bülent Arınç'ın kullandığı ifade, AKP iktidarının özüyle sözünün birbirinden ne karar farklı ve temsilcilerinin de ne kadar mürai olduğunun delilidir."
"TAM BİR KOMEDİ"
Arınç'ın, Bahçeli'nin yorumunu "Sorumsuzca ifade edilmiş ve kötülemenin ötesinde nefrete yöneltmek için söylenmiş bir söz" olarak nitelendirmesinin ise, tam bir komedi olduğunun altını çizen MHP Genel Başkan Yardımcısı, "Yaşından başından utanmadan sokak adamı gibi ağzını Bozan Arınç'ı bu densizliğe ve ölçüsüzlüğe iten sebep bellidir. MHP, iktidarın PKK ve elebaşıyla ilişkilerini deşifre etmiş, AKP'nin ipliğini pazara çıkarmıştır. MHP, AKP'nin demokrat örtüsünü kaldırmış; işbirlikçi, tavizci yüzüyle dikta heveslisi kisvesini ortaya çıkarmıştır. İktidar sözcülerini ölçüsüz huşunete, seviyesiz bir üslupla partimize saldırmaya iten asıl sebep budur. Demokratikleşme Paketi daha Başbakan Erdoğan tarafından açıklanmadan önce paketin içeriği hakkındaki değerlendirmelere iktidardan gelen aşırı tepkiler, meselenin paket belli olduktan sonra nasıl bir istikamet alacağını ortaya koymaktadır" dedi.
ARINÇ NE DEMİŞTİ?
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç "Demokratikleşme Paketi"ne yönelik "PKK'nın başarısı" ifadesini kullanan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye "Paketin ne PKK ile ne İmralı ile ne çözüm süreciyle kesinlikle ilişkisi yok. Acımasızca söylenen edep dışı ifadeyle bunu 'PKK'nın başarısı' olarak paketi göstermek büyük densizliktir. Bu sözü kim söylerse söylesin sorumsuzca ifade edilmiş, Başbakanı ve hükümeti kötülemenin ötesinde nefrete yöneltmek için söylenmiş bir sözdür" şeklinde yanıt vermişti.
 

İLGİLİ HABERLER