Gündem
  • 13.6.2024 23:45

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin : Dekolte rezaletine izin vermeyen müdüre sahip çıktı

Lise mezuniyetinde 'uygunsuz kıyafet' krizi! Bakan Tekin sessizliğini bozdu, okul müdürünü savundu: 'Gayet mantıklı bir başlangıç yapmış…'
Kocaeli'nde bir lisede, askılı elbise giyen kız öğrenciler 'uygunsuz kıyafet' gerekçesiyle mezuniyet törenine alınmadı. Tepkilerin ardından yaşanan skandal hakkında soruşturma başlatılırken; Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den ise canlı yayında konuya dair flaş bir açıklama geldi. Tekin, yaşananları "Basit bir olay" şeklinde yorumladı.

Lise mezuniyetinde 'uygunsuz kıyafet' krizi! Bakan Tekin sessizliğini  bozdu, okul müdürünü savundu: 'Gayet mantıklı bir başlangıç yapmış…' -  Kocaeli Gazetesi

BAKAN TEKİN SESSİZLİĞİNİ BOZDU: 'BASİT BİR OLAY...'

Yaşananlar Türkiye’nin gündemindeki yerini korurken; Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den açıklama geldi.

Habertürk canlı yayınında soruları yanıtlayan Tekin, “Bizi eleştirin tamam da öğretmen arkadaşlarımızın ne günahı var. 180 iş günü boyunca bu insanlar fedakâr bir biçimde sizin, bizim veliler olarak evde ilgilenemediğimiz çocuklarla ilgileniyorlar. Basit bir olay yüzünden... Bütün öğretmen arkadaşlarımızın hukukunu korumak adına biraz daha hassas davranalım. Biz çözmediysek bizi eleştirsinler ama o arkadaşlarımızın emeklerinin heba oldu” dedi.

"KATILIM LİSTESİ ALINMIŞ, LİSTEDE OLMAYAN KİŞİLER…"

“Şimdi okul müdürümüz gayet mantıklı başlangıç yapmış. Velilere 'mezuniyet programı yapıyoruz, öğrencilerle beraber kimler katılacak?' diye sormuş” diyen Tekin, “Katılım listesi almış. Listede olmayan kişilere 'yer kalırsa sizi alırız' diye başlayan tartışma başka boyuta evriliyor. Ekranlara, sosyal medyaya düşen olumsuz görüntüler çıkıyor. Öğretmen arkadaşlarım adına üzüldüm. Zaten olay da kısa zamanda çözülmüştür” diye konuştu.

"ÖĞRETMENLERİ ZAN ALTINDA BIRAKMAYIN"

Tekin şöyle devam etti:

“Öğretmenimizin süreç içinde çalışmalar gündem olmuyor. 76 bin okulun içinden bir tanesinde olan olay bütün kitleyi zan altında bırakacak hale getiriliyor. Ben kamuoyunda olumlu şeylerin paylaşılmasını, olumsuz şeyleri bizimle paylaşmalarını istiyorum. Orada ilçe ve il müdürümüz anında müdahale etmiş, problem çözülmüş zaten. Okul müdürümüz başlangıçta kontrolü kaybediyor. Biz de zaten gerekli incelemeleri yaptırıyoruz. İhmal varsa gereken kişiler cezalandırılır. İhmal yoksa bir sürü insan zan altında kalıyor.”

Güncellenme Tarihi : 13.6.2024 23:55

İLGİLİ HABERLER