Gündem
  • 25.8.2022 14:23

Milli Eğitim Bakanlığı Gülşen ile alakalı harekete geçti

Gülşen'in İmam Hatip Liseleri ile ilgili kullandığı skandal ifadeler gündeme bomba gibi düştü. Hakkında ifadesi alınmak üzere gözaltı kararı verilen ünlü şarkıcı için Milli Eğitim Bakanlığı da harekete geçti.

Son dakika haberi: Ünlü şarkıcı Gülşen'nin İmam Hatip Liseleri ile ilgili kullandığı skandal ifadeler gündeme bomba gibi düştü. Ünlü şarkıcının ortaya çıkan görüntülerde "İmam Hatip'te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" ifadelerini kullanarak İmam Hatiplileri hedef aldığı ortaya çıktı.

"Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Gülşen, polisler tarafından gözaltına alınarak mevcutlu olarak ifade vermek için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na götürülecek.

Neredeyse toplumun her kesiminden tepki gören ünlü şarkıcı için Milli Eğitim Bakanlığı'nın da harekete geçtiği öğrenildi.

MEB: HUKUKİ SÜREÇ BAŞLADI

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), şarkıcı Gülşen'in imam hatip liselerine yönelik hakaret ve iftira içeren sözleri nedeniyle hukuki süreç başlatıldığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Bir şarkıcının, konserinde imam hatip liselerimizi itham ederek bu camiaya yönelik hakaret ve iftira içeren sözlerinden dolayı kendisini kınıyoruz. Kuruluşundan bu yana ülkenin milli ve manevi değerleriyle nesillerin yetiştiği bu kurumlara veya herhangi bir okul türümüze ya da bu okullarımızda eğitim gören öğrencilerimize yönelik aşağılayıcı ve ötekileştirici sözlerin sarf edilmesi asla kabul edilemez. Bakanlığımızca söz konusu şarkıcının hakaret ve iftira içeren bu sözlerinden dolayı hukuki süreç başlatılmıştır" denildi.

İLGİLİ HABERLER