Gündem
  • 31.3.2023 23:05

Muharrem İnce 6'lı masayı Atatürk ile vurdu

Muharrem İnce'den Atatürk'ün sözüyle 6'lı masaya gönderme

Millet İttifakı'nın adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüşmesinin ardından, "Hoş geldiniz, güle güle" sözleriyle muhalif kesimi kızdıran Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından 6'lı masaya Mustafa Kemal Atatürk'ün sözüyle göndermede bulundu.

Muhalefet liderlerince oluşturulan Millet İttifakı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu çıkarma kararı aldı.

 6'lı koalisyonda aday belirleme süreci aylarca devam ederken gelinen son eşikte krizler baş gösterdi.

Kılıçdaroğlu'nun adaylığını onaylamayan ve 3 günlüğüne masadan ayrılan İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş için Cumhurbaşkanı Yardımcılığı teklifinde bulundu.

7'li Cumhurbaşkanı yardımcılığı

Bu teklifin ardından diğer parti liderlerinin küsmemesi için masadaki tüm genel başkanların seçimi kazanmaları durumunda Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması kararlaştırıldı.

İnce, Atatürk'ün sözüyle göndermede bulundu

Son olarak sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Muharrem İnce, Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Üyeleri pek fazla olan bir komisyon büyük işler meydana getiremez" sözleriyle Millet İttifakı ortaklarını hedef aldı.

Güncellenme Tarihi : 31.3.2023 23:08

İLGİLİ HABERLER