Spor
  • 29.5.2018 23:18

Mustafa Cengiz : Fatih Terim bana dedi ki

Galatasaray’ın 38. Başkanı seçilen Mustafa Cengiz, yeni dönem mazbatalarının verildiği törende konuştu. UEFA’dan gelebilecek cezaya değinen Cengiz, Fatih Terim ile arasında geçen diyalogu da anlattı.

UEFA ile yapılan görüşmelerde mali konuların ön planda olduğuna vurgu yapan Cengiz, UEFA'nın Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye ne tür kısıtlamalar yapıldıysa, Galatasaray'a da aynı türde kısıtlamaları uygulayacağını ve yakın zamanda görüşmelerin sonuçlanacağını söyledi.

FATİH TERİM: DÜNYANIN EN RAHAT TEKNİK ADAMI BENİM

Cengiz, yeni sezon öncesi transfer çalışmalarıyla ilgili bir soru üzerine ise, teknik direktör Fatih Terim ile geçtiğimiz gün bir araya geldiklerini aktararak, şöyle konuştu:

"Sevgili Fatih Terim hocamla dün 2 saat konuştuk. Transferde bir strateji çiziyoruz. Bazı sınırlamalar var ve onun içinde hareket ediyoruz. Şunu aktarayım; her teknik direktör böyle söylemez. Hocamız camiaya benim üzerimden bir mesaj yolladı. Göreve ilk geldiğimde, 'Sayın başkanım, isterseniz mümkün olan en çok transferi yaparsınız, isterseniz hiç transfer yapmazsınız. Bizim için fark etmez. Elimizden gelen çabayı gösterir, şampiyonluk hedefine ulaşırız.' demişti. Dün de aynı şeyleri söyledi. 'Dünyanın en rahat teknik adamı benim.' dedi ve çok şaşırdım. 'Yedek kulübeme bakıyorum, 2-3 kişi var. Fazla zorlanmıyorum.' ifadesini kullandı. Ezayı, cefayı sırtına alıp, gıkını çıkarmadan yürüyecek bir insan. Karakterimize çok uygun biri. Biz elimizden geleni tüm açıklıkla yapacağız. Hocamın verdiği mesaj, bize de büyük güç. Zaten bir tek Fatih Terim, aşağı inmekte olan takımı alıp şampiyon yapabilirdi''.

Güncellenme Tarihi : 29.5.2018 23:19

İLGİLİ HABERLER