Gündem
  • 28.1.2023 09:25

Mustafa Destici: Yüzde 30'un üzerinde oy potansiyelimiz var

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, oy potansiyellerinin yüzde 30 olduğunu 30 milletvekili çıkartabilecek konumda olduklarını söyledi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Habertürk TV'de Mehmet Akif Ersoy'un konuğu oldu.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Destici, Cumhur ittifakı ve seçim stratejisi hakkında da bilgi verdi.

Destici kendi amblemleri altında seçime girmeyi hedeflediklerini belirtirken, oy potansiyellerinin ise yüzde 30 olduğunu belirtti.

"Yüzde 30'un üzerinde bir oy potansiyelimiz var"

Destici şöyle konuştu:

Arzumuz Cumhur İttifakı çatısı altında kendi amblemimiz ve kendi adaylarımızla seçime girmek. Bizim arzumuz kendi listemiz.

Bu şekilde amblemimizi koyduğumuzda dışarıya oy kaçmasını engelleyeceğiz ve Cumhur İttifakı'na daha çok katkı yapacağız. Bizim ittifakımız 6'lı Masa'da olduğu gibi bir pazarlık üzerine kurulmadı.

Mustafa Destici: BBP'nin yüzde 30'un üzerinde oy potansiyeli var

Bizim ittifak devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istikbalini ve istiklalini önceliyoruz. Hem Cumhurbaşkanlığı hem milletvekili seçiminde üzerimize düşen her şeyi yapmaya devam edeceğiz.

Bizde bakanlık pazarlığı yok, milletin varlığı ve devletin bütünlüğü var. Bizim bu seçimlerdeki oy hedefimiz yüzde 4 ile 5 arası bir oydur.

Tabii milletimiz daha yüksek oy verirse bundan memnuniyet duyarız. BBP'nin yüzde 30'un üzerinde bir oy potansiyeli vardır. Şu anda 30 civarında milletvekili çıkarma potansiyelimiz var.

Güncellenme Tarihi : 28.1.2023 09:26

İLGİLİ HABERLER