Gündem
  • 28.6.2014 23:16

Mustafa Sarıgül Partisi geliyor

Sarıgül, son bir ay içinde Ankara'daki evinde, Türkiye Değişim Hareketi'nin bölge sorumluları ile ayrı ayrı toplantılar yaptı.

Buna göre TDH Sarıgül liderliğinde toplantılarına hız verdi. Eylül-Ekim aylarında ise parti resmen kurulacak.

Yeni partinin kurulma nedenleri olarak, seçimden hemen sonra Sarıgül ve TDH kadrolarının CHP’ye girmesini önlemek için Parti Meclisi'nin değiştirildiği ve 2014 yılında yapılması gereken CHP olağan kongresini bir yıl ertelenerek 2015 yılı Genel Seçimlerinden sonraya bırakılması olarak gösteriliyor. Buradaki amacın TDH kadrolarından CHP yönetimine kimseyi almamak olduğu söyleniyor.

PARTİ KURMADIK, CHP'LİLER TEŞEKKÜR BİLE ETMEDİ

Türkiye Değişim Hareketi İç Anadolu Bölge Sorumlusu Erol Erdem, konuyla ilgili olarak Milliyet'e şu açıklamalarda bulundu;

"TDH kadrolarının Sayın Sarıgül üzerinde çok fazla baskısı var. Sayın Sarıgül bu baskılara artık daha fazla dayanamıyor. Eylül-Ekim gibi partimizi kuruyoruz. 2010 yılında parti binamızı satın almış, tüm il ve ilçelerde teşkilatlanmamızı bitirmiş ve il, ilçe binalarımızı tutmuştuk. Tam partimizi kuracağımız bir anda Sayın Kılıçdaroğlu CHP’nin başına geldi. CHP’yi bölmemek ve Kılıçdaroğlu’na bir şans vermek için yıllarca emek verdiğimiz partimizi kurmaktan vazgeçtik. Ancak aradan yıllar geçmesine rağmen bir teşekkür bile etmediler.

SIRF SARIGÜL SEÇİLMESİN DİYE AFİŞ ASMADILAR

2014 yılında halkın yoğun baskısı nedeniyle İstanbul’dan Sayın Sarıgül’ün adaylığına tüm teşkilatımız tam destek verdi. Adaylık açıklamasından hemen sonra Türkiye’nin tüm illerinden teşkilatlarımız İstanbul’a giderek yoğun bir çalışma yaptılar. Ancak bazı CHP’lilerin sırf Sarıgül kazanmasın diye yoğun çaba harcadıklarını gördük. Sarıgül’ün afişlerini asmadılar, broşürlerini dağıtmadılar.

KONGREYİ ERTELEMELERİNİN NEDENİ BİZİ İÇERİ ALMAMAK

Seçimden hemen sonra Sarıgül ve TDH kadrolarının CHP’ye girmesini önlemek için Parti Meclisi değiştirildi. Amaç Sarıgül’e yakın isimlerin etkin görevlerde olmasını önlemekti. Ayrıca yine 2014 yılında yapılması gereken CHP olağan kongresini bir yıl erteleyerek 2015 yılı Genel Seçimlerinden sonraya bırakıldı. Buradaki amaç TDH kadrolarından CHP yönetimine kimseyi almamaktı. Amaçları birleşip iktidar olmak değil, koltuklarını korumaktı. TDH ve Sarıgül’den korktukları için bu erteleme yapıldı.

TÜRKİYE'NİN ACİLEN YENİ BİR PARTİYE İHTİYACI VAR

Parlamento’da mevcut partilerden ve genel başkanlarından halk iyiden iyiye sıkılmıştır. Yaptıkları siyaset kin, nefret, öfke ve ayrıştırma siyasetidir. Tüm konuşmalarında bu temaları işleyip halkı ayrıştırıp saflarını sıklaştırmışlardır. Sayın Adil Gür’ün yaptığı son araştırmada halkın yüzde 82’si mevcut genel başkanlarından ve siyasetlerinden memnun olmadığını ve yüzde 47,7’sinin yeni bir parti istediklerini söylemiştir. Ülkemizdeki bu ayrıştırmalara ve Ortadoğu’da ki son gelişmelere bakarak yeni bir partiye ve anlayışa acil ihtiyacı olduğunu düşünmekteyiz. Bu anlayış Türkiye Değişim Hareketi’dir.

EYLÜL-EKİM AYLARINDA PARTİ KURULACAK

İnsanları asla ayrıştırmayan kin, nefret, öfke ve ayrıştırma siyasetinin yerine halkın yüzde yüzünü kucaklayan hoşgörü ve projelerinin hâkim olduğu partimizi Allah’ın izniyle Eylül-Ekim aylarında kuracağız. Bu konudaki bölge toplantılarımız tamamlanmış, projelerimizle ilgili toplantılarımız devam etmektedir. Halkın gündemi pahalılık, işsizlik, yoksulluk, yolsuzluk, terör ve çaresizlik olmasına rağmen, mevcut partilerin tek derdi ise koltuk sevdasıdır."

 

İLGİLİ HABERLER