Gündem
  • 29.10.2021 23:56

Mustafa Sarıgül'den olay Babacan açıklaması

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile ilgili çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Sarıgül, "Ali Babacan benim siyasi rakibim değil. Benim siyasi rakibim Recep Tayyip Erdoğan" dedi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Pamukkale'de sıcak hava balonu ile uçuş yaptı. Yerden 800 metre yükseklikte basın açıklaması yapan Sarıgül, vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

Sarıgül, "Biz parti olarak yapılacak bütün seçimlere hazırız. Türkiye'de olağanüstü şartlar yoksa seçimlerin normal zamanında yapılmasını arzu ederiz" dedi.

Sarıgül ayrıca gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Ali Babacan siyasi rakibim değil"

Basın toplantısında bir basın mensubunun, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın "Silivri soğuktur muhabbetini unutun, artık bunlar gündemde olmayacak" şeklindeki açıklamasını sorduğu Sarıgül, "Benim siyasi rakibim bahsettiğiniz isim değil. Benim siyasi rakibim Recep Tayyip Erdoğan. Tayyip Bey bir şey sorarsa cevap veririm. Benim vaktim çok kıymetli, her soruya cevap vermiyorum. Bizimki değişim hareketi. Bizimki tarlaya atılan tohumlardır. Ahmet'e kızarak, Mehmet'e kızarak, 'Ben bakan olamadım, şuraya gelemedim. Parti kuruyorum' değil. Biz düşüncelerimizin iktidara taşınmasını istiyoruz. Bizim öykümüz var, türkümüz var. Bahsettiğiniz arkadaşın hangi türküsü var? Geçmişinde hangi olay var?" dedi.

AK Parti dışında kimseyi siyasi rakip olarak görmüyoruz

AK Parti'nin dışında kimseyi siyasi olarak rakip kabul etmediklerini belirten Sarıgül, "Onların ne kategorileri ne emekleri ne yürekleri ne de geçmişteki siyasi çalışmalarını rakip olarak kabul etmeyiz. Sorun beyefendiye daha önce gençlik kolları başkanlığı yapmış mı? İlçe başkanlığı, il başkanlığı yapmış mı? Hangi olaya başkaldırmışlar? Sisteme başkaldıran bu ülkede gelir bir şey olur. Ben yılların Deniz Baykal'ına karşı başkaldırdım ve '35 sene Baykal dedik, hep kal demedik' diyerek başkaldırı yaptım. O beyefendiler hangi başkaldırıyı yapmışlardır. Onu sormak lazım" diye konuştu.

"Seçimlerin zamanında yapılmasını arzu ederiz"

Demokratik parlamenter sistemden yana olduklarını kaydeden Sarıgül şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımızın bağımsız olmasını istiyoruz. Ortak akla önem vermemiz lazım. Öğrenciler karnesini her senenin sonunda alır. Siyasiler de karnesini 4 senenin sonunda alır. Seçimlere 1,5 sene var. Biz seçimlerin normal zamanında yapılmasını isteriz. 20 yıllık bir iktidar var. Süresi dolmuştur. Bir değişime ihtiyaç var. İktidarlar da mevsim gibidir, zamanı gelince değişir. O zamanı beklemek lazım. Biz parti olarak yapılacak bütün seçimlere hazırız. Türkiye'de olağanüstü şartlar yoksa seçimlerin normal zamanında yapılmasını arzu ederiz."

Güncellenme Tarihi : 29.10.2021 23:13

İLGİLİ HABERLER