Asayiş
  • 30.5.2018 10:47

Oda TV'nin Fetullah aşkı! FETÖ'nün yalanlarına sarıldılar

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti'yi kurarken Pensilvanya'ya gittiği iddialarını Oda TV alçakça böyle savundu.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti'yi kurarken Pensilvanya'ya gittiği iddiaları için "Pensilvanya’ya icazet almaya gittin mi gitmedin mi?" diye sormuş Erdoğan ise, "Şimdi İnce, sana buradan bir nasihatte bulunacağım. Sen siyasette daha çıraksın. Siyaset dürüstlük ister. Sen yalanla başladın. Senin genel başkanın yalancı. Sen de hemen kaptın ondan bir şeyler. Bizim Pensilvanya’dan izin almaya ihtiyacımız olmadı. Böyle bir şey söz konusu değildir. İnce, benim icazet almak için Pensilvanya’ya gittiğimi İspat edemezsen namertsin” sözleriyle yanıt vermişti.

Cumhurbaşkanı, bugün İstanbul milletvekilleri adaylarını tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada da “Ey gidi İnce. Biz bir yerden gelen talimatla değil, milletimizden aldığımız talimatla bu adımı attık” demişti.

ODA TV FETÖ'YE SARILDI

Kemalist yayınlarıyla ön plana çıkan Oda TV, Erdoğan'ın sözlerini yalan çıkarmaya çalıştı.

Oda TV, manşetten FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iki sene önce verdiği röportajı yayınladı..

İŞTE FETÖ'NÜN O SÖZLERİ:

Gülen, röportajda Erdoğan için "Onunla çok sıkı münasebetim olduğu söylenemez. Parti kurmak istediği zaman yanıma geldi. 'Erbakan'dan ayrılmak istiyorum' dedi. 'Hocayla vuruşmadan bu işi yapın' dedim. 'Türkiye'de askeri darbeler birbirini takip ediyor, onlarla iyi geçinirseniz bir şey yapabilirsiniz' dedim. Asansörle aşağıya giderken 'evvela bunların hakkından gelmek lazım' diyor... Adımı söylemeden 'Pensilvanya'ya teşekkür ediyorum' dedi. Adımı bir kez andığını hatırlamıyorum..." gibi ifadeler kullandı.


 

Güncellenme Tarihi : 30.5.2018 10:48

İLGİLİ HABERLER