Gündem
  • 26.4.2023 22:52

Öğretmen Tuğba varis ameliyatından sonra öldü!

Öğretmen Tuğba varis ameliyatından sonra öldü! Yakınları isyan etti: Tam 27 dakika…

Kahreden olay Diyarbakır'da yaşandı. Özel hastanede varis ameliyatı olan öğretmen Tuğba Parlak ertesi gün fenalaştı. Tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Yakınlarının ihmal iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı.

Genç öğretmen varis ameliyatından sonra yaşamını yitirdi. Acı olay Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde meydana geldi. Bir ilkokulda sınıf öğretmenliği yapan Tuğba Parlak, iki bacağındaki varis nedeniyle özel bir hastaneye başvurdu.

15 Nisan'da ameliyat olan Parlak, aynı gün içerisinde taburcu edildi. Evine giden Parlak, ertesi gün rahatsızlık yaşayınca ailesi tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulunuldu.

Ailesinin, 'ihmal' olduğu gerekçesiyle şikayetçi olmasıyla Parlak'ın cenazesi adli tıp kurumuna götürüldü. Biri 5 diğeri 10 yaşında 2 çocuk annesi Parlak'ın cenazesi otopsinin ardından Tokat'a götürülerek, gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Tuğba Parlak'ın yaşamını yitirmesinin ardından eşi Mustafa Parlak, ameliyatta ve sonrasında 'ihmal' olduğu iddiasıyla özel hastane yönetimi ile ameliyatı gerçekleştiren kalp damar cerrahı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Parlak, ayrıca evde fenalaşan eşine müdahale için çağrılan 112 ekibinin de olay yerine 27 dakika geç geldiğini belirterek, savcılığa suç duyurusunda bulundu. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Güncellenme Tarihi : 26.4.2023 22:54

İLGİLİ HABERLER