Asayiş
  • 18.9.2013 17:16

Ölüm evine böyle gitti

ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde geçen cumartesi akşamı bağ evinde sevgilisi 21 yaşındaki Gizem Tunç ile birlikte öldürülen taksici 29 yaşındaki Murat Erdoğan'ın, cinayetin işlendiği eve giderken girdiği bir tekel bayiinde içki alırken çekilmiş güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Taksici Murat Erdoğan ile sevgilisi Gizem Tunç, 7 Eylül Cumartesi ortadan kaybolduktan 2 gün sonra Erdoğan'ın dedesine ait Uzun Mehmet Mahallesi'ndeki bağ evinde öldürülmüş bulundu. Cesedi evde bulunan Murat Erdoğan'ın üst kıyafetleri, evin 15 metre ilerisinde çalı ve dikenlik alanda bulunan Gizem Tunç'un ise kesilen iki eli ile kıyafetleri bulunamadı.

Cinayeti işleyen kişi veya kişilerin, arkada iz bırakmamak için Tunç'un elleri ile kıyafetleri aldığı değerlendirilirken, şüpheli olarak Tunç'un eski sevgilisi, Erdoğan'ın da yakın arkadaşı 21 yaşındaki Deniz P., askerlik yaptığı Denizli İl Jandarma Komutanlığı'nda gözaltına alındı. Poyraz, suçlamayı kabul etmemesine rağmen kuvvetli suç şüphesi bulunduğu iddiasıyla, babası Ali P. da delilleri karartmada oğluna yardımcı olduğu iddiasıyla tutuklandı.

Cinayetle ilgili soruşturmada Gizem Tunç'un kesilen elleri ve kıyafetleri henüz bulunamazken, Murat Erdoğan'ın, cumartesi akşamı cinayet evine giderken girdiği bir tekel bayiinde alışveriş yaparken güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Saat 20.43'te taksi tekel bayiine gelen Murat Erdoğan'ın, bir şişe içki, 6 pet bardak ve bir paket kraker alırken sürekli telefonuyla ilgilendiği ve heyecanlı olduğu görülüyor. İşyerindeki güvenlik kamerasının saatinin 1 saat ileri alınmadığı, bu yüzden görüntüdeki saatin aksine Erdoğan'ın, saat 20.43'te geldiği dükkanda bir kaç dakikada alışverişini tamamlayıp çıktığı görülüyor.


 

İLGİLİ HABERLER