Gündem
  • 21.1.2022 23:51

Ömer Çelik'ten Erdoğan'a hakaret eden Sedef Kabaş'a: Ahlaksızlık ve pespayelik

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, katıldığı bir canlı yayında ,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden Gazeteci Sedef Kabaş'a sert şekilde tepki gösterdi. Kabaş'ın söylemlerinin muhalefet değil ahlaksızlık ve pespayelik olduğunu vurgulayan Çelik, "Bu ahlaksızlığı mahkum ediyoruz. Bu aşağılık davranışla hukuki ve siyasi olarak en güçlü şekilde mücadele edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Gazeteci Sedef Kabaş, Tele1'de katıldığı canlı yayında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmiş, "Büyükbaş hayvan bir saraya girdiğinde o kral olmaz, o saray ahır olur." ifadelerini kullanmıştı.

"AHLAKSIZLIK VE PESPAYELİK"

Skandal açıklamalar sonrası AK Parti'den çok sert bir tepki geldi. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kabaş'ın söylemlerinin muhalefet değil ahlaksızlık ve pespayelik olduğunu vurgulayarak, "Bu ahlaksızlığı mahkum ediyoruz. Bu aşağılık davranışla hukuki ve siyasi olarak en güçlü şekilde mücadele edeceğiz." dedi.

"BU AHLAKSIZLIĞI MAHKUM EDİYORUZ"

Çelik'in #HaddiniBilSedefKabaş hashtag'ine yer verdiği açıklamaları şöyle:

"Gazeteci sıfatı taşıyan Sedef Kabaş’ın bir televizyon kanalında Cumhurbaşkanlığı makamını aşağılık sözlerle hedef alması muhalefet değil ahlaksızlık ve pespayeliktir.

Bu ahlaksızlığı lanetliyoruz,

Milletin oylarıyla seçilmiş seçilmiş Cumhurbaşkanımıza, Devletimizin başına bu çirkin üslupla hitap millete ve milli iradeye hakarettir.

Bu ahlaksızlığı mahkum ediyoruz. Bu aşağılık davranışla hukuki ve siyasi olarak en güçlü şekilde mücadele edeceğiz."

Güncellenme Tarihi : 21.1.2022 22:13

İLGİLİ HABERLER