Gündem
  • 24.5.2023 17:06

Özdağ açık açık ilan etti.. İçişleri Bakanlığı'nı istiyorum seçimden sonra Kemal Bey karar verecek

7 maddelik protokole imza atan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, SÖZCÜ TV'de İpek Özbey'in sorularına çarpıcı yanıtlar verdi.

Ümit Özdağ: İçişleri Bakanı olmak isterim
Seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu'nun safına katılan Ümit Özdağ, açık açık İçişleri Bakanı olmak istediğini söyledi."Seçimden sonra konuşurlar"
Bu paylaşımdan sonra İçişleri Bakanı olacağı konuşulan Özdağ'a, Sözcü TV'de bu konu soruldu.

Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

Ben ve partim bunu ister ama bu ayın 28'inden sonra diğer siyasi partilerle Cumhurbaşkanı olacak Kemal Kılıçdaroğlu'nun yetkisi dahilinde konuşacağı bir konudur. Biz sadece Kemal Bey ile konuşuruz.

Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları görüşmede imzalanan protokol dışında bu konu hakkında bir onay alındı mı sorusuna ise cevap vermedi.

Ümit Özdağ, “İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturmak ve sığınmacıları da bu yetki çerçevesinde gibi bir isteğiniz var mı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

– Tabi ben bunu isterim. Partim de bunu ister. Ama dediğim gibi bu ayın 28’inden sonra, diğer siyasi partilerle de, biz gelmeyiz, çünkü biz bu ittifakın parçası değiliz.

SADECE KEMAL BEY’LE KONUŞURUZ

– Bu, Cumhurbaşkanı olacak Sayın Kılıçdaroğlu’nun yetkisi dahilinde, diğer paydaşlarıyla konuşacağı bir konudur. Bu süreçte bir dahlimiz olmaz. Sadece Kemal Bey’le konuşuruz.

– İkili görüşmeyle ilgili verebileceğim tüm bilgileri verdim size. Bundan daha fazlasını konuşmak, konuşmanın içeriğini aktarmak olur ki bu da nezaketin dışına çıkar.

BİR KEZ DAHA NETLEŞTİRDİK

Özdağ, “Sizin desteğiniz bir bakanlık pazarlığına bağlı değil ama değil mi?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

– Hayır. Bizim için önemli olan Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerinin muhafaza edilmesi; terörle, PKK’yla, FETÖ’yle, IŞİD’le mücadelede devletin etkin varlığını savunacak politikaların uygulanması; ve 13 milyon kaçak ve sığınmacının vatanlarına gönderilmesi… Biz de bunları protokolle bir kez daha netleştirdik.

Ümit Özdağ, kendisine Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci’nin “Sn. Özdağ günün şakasını yapmış sanırım! Bir şaka da benden. Bu adam İçişleri Bakanı olacağım diyorsa, Sn. Soylu kesin kalacak demektir” şeklindeki açıklamasının sorulması üzerine ise şöyle konuştu:

– Hayır, cevap vermek istemem. Benim muhatabım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun muhatabı da Davutoğlu’dur.

HDP-YEŞİL SOL’UN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Özdağ-Kılıçdaroğlu’nun anlaşması üzere HDP ve Yeşil Sol Parti’nin durum değerlendirmesi için toplandığını hatırlanan İpek Özbey, “HDP seçmenine bir mesajınız olup olmadığını merak ediyorum” diye sordu. Ümit Özdağ ise şu yanıtı verdi:

– Bakın benim bütün Türk halkına, daha önce hangi partiye oy vermiş olursa olsun, çağrım şu: 13 milyon sığınmacının Türkiye’de kalmasını istiyor musunuz, istemiyor musunuz? Hastanede hem kendi paranızı, hem de sığınmacının parasını verip daha sonra onun arkasında beklemek istiyor musunuz?

SİNAN OĞAN’A KIRGIN DEĞİLİM

Ümit Özdağ; kuruluşunda yer aldığı ve adaylığında büyük rol oynadığı ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın, ikinci turda Erdoğan destek kararı sonrası kırgın olup olmadığı yönündeki soruya ise şu yanıtı verdi:

İKİNCİ TURA KALMASINDA BÜYÜK EMEĞİ VAR

– Hayır. Kırgın değilim. Sinan Bey’e yönelik çok sert eleştiriler yapılıyor. Sinan Bey’in de bu sonuçtan çok mutlu olduğunu düşünmüyorum. Ama Sinan Bey’in de bu seçimlerin ikinci tura kalmasında büyük emeğinin olduğu gerçeğini, eleştiri yapan arkadaşlarımızın unutmaması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye bugün eğer ikinci bir fırsatı yakaladıysa Sinan Bey de eşi Gökçen Hanım da bunun için çok çalıştılar.

“BU ÜLKENİN GÜVENLİĞİNİ MUHAFAZA EDELİM”

İpek Özbey'in konuğu olan Özdağ, “İkinci turdan ne kadar umutlusunuz?” sorununa şöyle cevap verdi:

“Çok umutluyum. Bütün sevgili polis kardeşlerime, eşlerine çocuklarına; sevgili jandarma kardeşlerime, eşlerine, çocuklarına; sevgili subaylara, bütün istihbaratçı kardeşlerime, bütün devlet memuru kardeşlerime buradan seslenmek istiyorum. Bu ülkenin güvenliğini muhafaza edelim.

 

Güncellenme Tarihi : 24.5.2023 19:26

İLGİLİ HABERLER