Asayiş
  • 23.9.2013 18:01

Parmak izini silerken kameraya yakalandı

Güvenlik kamerasını unutan hırsızın kimliği tespit edilerek yakalanması için çalışma başlatıldı.

Önceki gece saat 04.20 sıralarında Kurtköy Köyü'ndeki Yaşar Sarıbıyık'a ait bir markete giren hırsız, güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde yazar kasayı açarak içerisinde bulunan 170 lirayı çaldı. Masanın üzerinde bulduğu bezle parmak izi bırakmamak için dokunduğu her yeri silen hırsız, daha sonra raflarda bulunan sigaraları çaldı. Yaklaşık 4 dakikada 3 bin lira değerinde sigara çalan hırsız, kapıyı açık bırakarak marketten çıktı.

Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen jandarma ekipleri, şüphelinin kimliğini saptadı. Jandarma ekipleri hırsızlık suçundan daha önce sabıkası bulunan kişiyi yakalamak için araştırma başlattı.

YAKALANDI

BARTIN'da girdiği marketten 3 bin lira değerinde sigara çalan ve parmak izi bırakmamak için dokunduğu yerleri silerken güvenlik kamerasına yansıyan 20 yaşındaki O.A., Zonguldak'ta saklandığı evde polis tarafından yakalandı.

O.A., geçen cuma günü Bartın Kurtköy'de Yaşar Sarıbıyık'a ait markete girerek yazar kasadaki 170 lirayı ve 3 bin lira değerinde sigarayı çaldı. Hırsızlık sırasında parmak izi bırakmamak için dokunduğu yerleri bezle silerken işyerindeki güvenlik kamerasına yansıyan O.A.'nın yakalanması için çalışma başlatıldı.

Polis, güvenlik kamera görüntülerinden kimliğini saptadığı O.A.'yı takibe aldı. O.A., bu sabah Mithatpaşa Mahallesi'nde saklandığı evde polis ekiplerince yakalandı. O.A.'nın, Bartın'da 2 işyerini soyduktan sonra Zonguldak'ın Gökçebey İlçesi'nde 3 işyerine girdiği, Zonguldak'ta ise gece durakta park halindeki 14 yolcu minibüsüne girip madeni paraları çaldığı belirlendi.

Hırsızlıktan 60'a yakın kaydı bulunduğu belirtilen O.A., ifadesi alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. O.A.'nın, sorgusunun ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

 

 

İLGİLİ HABERLER