Asayiş
  • 20.10.2008 20:23

PERİNÇEK'İN AVUKATININ 'ATEŞ ETTİLER" İDDİASI

İSTANBUL - ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanıklarından İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in avukatı Handan Gülsevilir, duruşmaya gelirken yolda güvenlik güçlerince durdurulduklarını, bu sırada aracın, sürücü tarafından ileriye alınırken bir polis memurunun havaya ateş açtığını öne sürdü.
Perinçek ve bazı sanıkların avukatı Gülsevilir, sabah saatlerinde, İP yöneticilerinden Bülent Esinoğlu'nun kullandığı otomobille Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu Yerleşkesi'ne gelmek için yola çıktıklarını söyledi.
Silivri'ye ulaştıklarında yoldaki güvenlik kuvvetlerince kapatılan bir noktada durdurulduklarını iddia eden Gülsevilir, daha sonra araçta bulunanlardan birinin görevlilerle konuşmak için aşağı indiğini anlattı.
Gülsevilir, bu sırada kendisinin de içinde bulunduğu otomobilin, sürücü Esinoğlu tarafından biraz ileriye alınırken arkalarındaki bir polis memurunun havaya 2 el ateş açtığını ileri sürdü.
Olay sonrası polis memurunun yaka numarasını aldıklarını belirten Avukat Gülsevilir, duruşmaya geciktiklerini ve adliyeye gittiklerini anlatmaları üzerine, araçlarına binen bir jandarmanın yardımıyla belli bir noktaya kadar getirilip, duruşmaya gelmelerinin sağlandığını ifade etti.

İLGİLİ HABERLER