Gündem
  • 24.4.2021 23:59

PKK'dan panik konuşmaları!.. Her tarafta asker var her yandan ateş ediyorlar

Türk topçusu bugünDuhok şehrinin 70 km kuzeyindeki Al-Imadiyah ilçesine bağlı bir köye ağır makineli tüfekle PKK hedeflerini vurdu. Sivil aktivist Bevrin Berwari, Shafaq Haber ajansına verdiği demeçte, Türk ordusunun Al-Imadiyah ilçesine bağlı Badhi köyü civarına uçaksavar ağır makineli tüfek "DSHK" ile PKK'lıları hedef aldığını ve PKK'nın ağır kayıplar verdiğini söyledi.

Teröristlerin telsiz konuşmaları deşifre oldu: Her yerde asker var, her yerden ateş açıyorlar...

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, dün gece yarısı Metina'ya başlattığı hava ve kara harekatından son dakika detayları geliyor. Harekata uçarbirliklerle komandolar ve bordo bereliler indirildi. Edinilen bilgiye göre; operasyona 5 bin asker katılırken, bin 200 kadarı bordo bereli... Teröristlerin tüm kaçış güzergahlarının tutulduğu, birçok teröristin etkisiz hale getirildiği aktarılıyor. Öte yandan çaresiz kalan teröristlerin telsiz konuşmaları da deşifre oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri, 'Bir gece ansızın' mottosuyla dün gece Metina'ya havadan ve karadan harekat başlattı. Harekata özel kuvvetler ve komandolar katıldı. Uçarbirlik destekli harekat 100 kilometre genişliğe yayılmış durumda. Metina'nın dışında Avaşin,Basyan, Zap ve Kandil de harekatın hedefindeki noktalar olarak gösteriliyor. Terör hedefleri F-16, OBÜS'ler ve SİHA'larla ateş altına alınırken, birçok terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerin kaçış yolları da, saniye saniye izleniyor ve ateş altına alınıyor. Köşeye sıkışan teröristlerin örgütün sözde yöneticileri ile bağlantı kurmaya çalıştığı ve telsizden son durumu bildirdiği aktarılıyor. Teröristlerin telsiz konuşmaları da deşifre edilmeye başlandı.

OPERASYON 100 KM ALANA YAYILDI

Terör örgütü PKK'nın Metina, Avaşin, Basyan, Zap ve Kandil'deki hedeflerine yönelik operasyonun 10 bin hektar yani 100 kilometre alana yayıldığını aktaran Kerim Ulak, bazı kritik noktaların ele geçirildiğini de aktardı.

SİHA'LAR, F-16, OBÜSLER ATEŞİ KESMİYOR

Gece yarısından itibaren süren operasyona Diyarbakır'daki 8.Anajet Üssü'nden F-16 destek veriyor. F-16'ların biri inmeden diğeri destek için harekete geçiyor. Olağanüstü F-16 hareketliliğine yerli ve milli İHA ile SİHA'lar da destek veriyor. OBÜS'ler de hedefleri tek tek vuruyor. Operasyonu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genel Kurmay Başkanı yönetiyor.

Ulak'ın A Haber'de aktardığına göre; teröristler sözde yöneticilerine, "Her yerden asker geliyor. Sıkıştık, her yerden ateş açıyorlar" seslendiği ortaya çıktı.

 

 

İLGİLİ HABERLER