Spor
  • 29.8.2023 10:12

Ramos Galatasaray'ı övdü.. Çok iyi takım kurdular

Sergio Ramos'un Galatasaray'a transferi için tarih verdiler! Mauro Icardi detayı

Galatasaray'da gözler Molde ile oynanacak Şampiyonlar Ligi play-off turu rövanş maçına çevrildi. Sarı-kırmızılılar, Molde'yi elemesi durumunda transfere ağırlık verecek. Galatasaray'da Ramos transferinin de resmiyet kazanması bekleniyor.

Galatasaray'da tüm gözler Molde ile oynanacak Şampiyonlar Ligi play-off turu rövanş maçına çevrildi. Sarı-kırmızılılar, RAMS Park'ta ağırlayacağı Molde'yi elediği takdirde Şampiyonlar Ligi gruplarına kalmayı garantileyecek. Molde maçı sonrası transfere ağırlık verilecek. Gündemde yer alan isimler için girişimler hızlanacak. Transfere en yakın isim ise Sergio Ramos. İspanyol basını Sergio Ramos'un Galatasaray'a transferi için tarih verdi. Haberde Mauro Icardi ile ilgili dikkat çeken bir detay yer aldı. İşte Galatasaray'daki son gelişmeler ve transferin ayrıntıları…

OKAN BURUK'TAN TRANSFER AÇIKLAMASI

Molde maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Okan Buruk transfere dair de önemli ifadeler kullandı. Okan Buruk, "Burada gidenler oluyor, gelenler oluyor. Bazen biz gitmesini istemiyoruz. Yunus uzun süre gitmek istediğini belirtti. Mecburen en sonunda izin verdik. Almak istediğimiz oyuncular oluyor. Takımımıza takviyeler yapmayı düşünüyoruz. Şampiyonlar Ligi’ne gidersek bu önemli bir koz. Şampiyonlar Ligi kozunu kullanmaya çalışacağız. Teknik adam elindeki oyunculardan daha iyi oyuncular ister. En iyisini almak istiyoruz. Bazen bu anlamda zorlanıyorsunuz. Alamama riski de var, çok iyi oyuncu alma şansı da var. Direkt Galatasaray’a katkı sağlayacak, Şampiyonlar Ligi’ne girersek önemli katkı sağlayacak oyuncular istiyoruz" açıklamasında bulundu.

RAMOS: GALATASARAY İYİ BİR TAKIM KURDU

Milliyet'in Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar, Skorer TV'de Nergis Aşkın'ın sorularını yanıtladı. Dindar, Ramos'un Galatasaray ile ilgili övgü dolu sözler kullandığını belirterek "Ramos-Galatasaray ilişkisi bir ay önce imkansız denilen, gerçekçi bulunmayan bir süreçteydi çünkü rakamlar çok yüksekti. Ama süreç Galatasaray'ın ödeyebileceği noktalara kadar geldi. 12 milyon eurolardan 5 milyon euro seviyelerine indi. Galatasaray bu transferi büyük ihtimal Şampiyonlar Ligi vizesi alınca açıklayacak. Ramos, 'Galatasaray gruplara kalsın buna göre cevabımı vereceğim' demişti. 'Olumlu bakıyorum, etkilendim, Galatasaray çok iyi bir takım kurdu' dedi." ifadelerini kullandı.

MOLDE MAÇI SONRASI AÇIKLANABİLİR

Galatasaray'ın Molde'yi elemesi durumunda Sergio Ramos transferi resmiyet kazanabilir. Sarı-kırmızılıların dünyaca ünlü savunmacı ile prensip anlaşmasına vardığı ve Molde maçının sonucunu beklemeye geçtiği ifade edildi. Galatasaray'ın açıklayacağı ilk transferin Sergio Ramos olması bekleniyor. İspanyol basını da Galatasaray'ın Çarşamba günü Ramos'u resmen açıklayabileceğini iddia etti.

"ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇIKLANABİLİR"

İspanyol basını Galatasaray'ın Ramos'a ilgisini manşetlere taşımaya devam ediyor. Son olarak Todofichajes'te yer alan habere göre Galatasaray, Molde'yi elemesi durumunda Çarşamba günü Ramos transferine resmiyet kavuşturacak. Haberde "Galatasaray Salı günü Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda 3-2 önde olduğu Molde'yi yenerse, İstanbul ekibi Sergio Ramos transferini resmiyete dökecek. Galatasaray, Molde'yi elemesi durumunda Çarşamba günü Ramos'u açıklayabilir" denildi.

Haberde ayrıca Ramos'un Mauro Icardi'den daha fazla maaş alacağı iddiasına yer verilirken "Ramos, PSG'de ardından yeni bir takımın savunmasına liderlik etmek üzere... Ramos ile 2024 yılına kadar sözleşme imzalanacak ve 1 yıllık uzatma opsiyonu olacak. Ramos, Mauro Icardi'den daha fazla ücret kazanacak. Ramos'un 10 milyon euro kazanması bekleniyor." ifadelerine yer verildi.

Güncellenme Tarihi : 29.8.2023 10:37

İLGİLİ HABERLER